Cena bitcoinu tento rok vybuchne a môže sa dostať na nové maximum – Cesta k miliónu #12

Obchodovanie Bitcoin zaznamená veľký rast
Bitcoin zaznamená veľký rast. Zdroj: shutterstock.com/Morrowind
BITmarkets BITmarkets

Ubehol ďalší mesiac v kryptomenovom svete a my prinášame nový diel investičnej show cesty na milión. V tejto sérii sme nakúpili kryptomeny a plánujeme pravidelne nakupovať, čím si vytvárame správne investičné návyky a rozširujeme portfólio.

Čo je nové na trhu?

Cena bitcoinu sa blíži ku 30 000 dolárom, kde bola najznámejšia kryptomena naposledy ešte pred rokom. To je zatiaľ najlepší výkon od roku 2019, kedy sa začal posledný rastúci trend, ktorý trval do roku 2021. V podstate sa môže história znovu opakovať, keďže bitcoin sa od svojho vzniku pohybuje v 4-ročných cykloch. Tie najviac ovplyvňuje halving. Preto sa nazývajú aj halvingové cykly.

Dokonca bitcoin a ostatné altcoiny neboli zastavené v raste poslednými žalobami na veľké kryptomenové spoločnosti. Ani pád amerických bánk nemal dlhodobé následky pre cenový vývoj. Zdá sa, že po niekoľkých mesiacov symbiózy, sa opäť cesty tradičného akciového a alternatívneho kryptomenového trhu mierne začínajú rozchádzať a bitcoin si ide svojou, hyperrastúcou cestou. Od dna z novembra 2022 urobil už takmer 100 % zisk.

Cykly na bitcoine

Cykly na bitcoine. Zdroj: tradingview.com

Do halvingu môže aktuálny rastúci trend pokračovať a bitcoin by sa mohol podľa predpokladov do roka dostať na historické maximum. Respektíve, minimálne ku nemu priblížiť. A práve halving, ktorý bude o 12 mesiacov, bude prvotný katalyzátor ku veľkému rastúcemu trendu, aký sme videli už niekoľkokrát.

Ako vyzerá nás účet?

Napriek rastu bitcoinu, ostatné altcoiny výrazne zaostávajú a sú v konsolidačne fáze. Veľký hráči a nováčikovia najprv nakupujú známe kryptomeny. Hlavne bitcoin počas rastúceho trendu, až následne sa kapitál postupne začne prelievať aj do menej známejších mincí. V podstate až v poslednej fáze rastu, ktorá môže prísť o viac ako rok, začínajú rást takzvané shitcoiny. Alebo aj menej známe altcoiny.

Aktuálny stav hodl účtu

Aktuálny stav hodl účtu. Zdroj: cryptocompare.com

Preto prekvapivo aj napriek rastu bitcoinu je naše hodl portfólio stále na približne 12 000 dolároch.

Rada na záver

Od veľa ľudí začínam počúvať, že bitcoin je už príliš drahý a chcem ho nakupovať iba na 10 000 dolárov. Môže sa na to niekto pozerať zo špekulatívneho hľadiska. Ale väčšinou tým vyrieši iba to, že cena pokračuje ďalej v raste na maximum a až tam začne nakupovať. Je to veľmi častá a typická chyba.

Vyriešenie tohto problému môže byť napríklad aj pravidelný nákup bitcoinu. Dosiahneme tak to, že nemusíme vôbec riešiť cenový vývoj. Zrealizujeme nákupy aj na dne. Aj teraz, keď bitcoin je na 30 000 dolároch. To je v porovnaní s historickým maximom stále dobrá cena.

Výsledok pravidelného nakupovania

Výsledok pravidelného nakupovania. Zdroj: bitcoindollarcostaverage.com

Pre príklad, ak by sme nakupovali bitcoin každý mesiac za 100 eur od januára 2022 až do marca, tak by sme dokonca napriek stále klesajúcemu trendu boli v zisku a to 200 eur (ako vidno na obrázku vyššie). A to ešte bude zaujímavé sledovať, akú hodnotu bude mať účet počas rastúceho trendu.

Prečítaj si aj: Zlato atakuje historické maximum: toto je hlavný dôvod, prečo môže cena rapídne stúpnuť

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.