Budúcnosť? Táto kreditná karta vracia kryptomeny namiesto peňazí.
Budúcnosť? Táto kreditná karta vracia kryptomeny namiesto peňazí. Zdroj: shutterstock.com/KidsadaManchinda

V tomto článku sa zameriame na kreditnú kartu Blockrize, ktorá vám pri každom nákupe vráti percento z minutej čiastky – a to buď v BTC alebo v ETH.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Jednopercentná odmena v krypto

Dvadsaťpäťročný Thomas Harrison predtým viedol projekt Whatsgoogly, zameraný na rôzne druhy online hlasovania. Tento projekt však skrachoval, a tak sa Harrison rozhodol pre niečo nové. Vytvoril kreditnú kartu s názvom Blockrize. Tá ponúka množstvo bonusov. Hlavným lákadlom je fakt, že za každý nákup platený touto kartou dostanete 1 % z minutej čiastky späť. A to v kryptomenách Bitcoin alebo Ethereum. V rozhovore pre finančné spravodajstvo Market Watch Harrison povedal, že sa už 2000 ľudí zapísalo na zoznam čakateľov na túto novú kartu.

Na webe Blockrize sa môžeme dočítať, že pokiaľ tradičnou kreditnou kartou minieme mesačne 1250 USD, na konci roku môžeme získať 150–300 USD. Pokiaľ by sme však v roku 2017 platili Blockrize kreditkou a jednopercentnú odmenu získali v kryptomenách, dostali by sme 998 dolárov v BTC alebo 2487 dolárov v ETH. Viac obrázok nižšie.

„Za každý nákup vám vrátime 1 % v krypto. Pri platbe Blockrize kartou si vyberiete, v ktorej kryptomene odmeny dostanete. Potom stačí len zaplatiť a o zbytok sa postaráme za vás. S našou kartou neplatíte poplatky za transakcie, takže vám zostáva 100 percent odmeny.“

Percento v krypto môže byť ekvivalentom 6-16 % vo fiat

Momentálne je v Blockrize Harrison jediným pracovníkom na plný úväzok. Avšak spolupracuje s mnohými skúsenými ľuďmi. Sú to napríklad vrchný fintech inžinier v spoločnosti Shogun Enterprise Zak Allen, alebo spoluzakladateľ peer-to-peer trhu Opensea.io Alex Atallah.

Kryptomeny ponúkajú novú motiváciu k nákupom, avšak ich cena môže kolísať. Harrison očakáva, že mnohí nebudú mať radi volatilitu svojich odmien.

„Pokiaľ cena klesne? Predpokladám, že niektorí z toho budú nešťastní.“

Zdôrazňuje Harrison.

„Získanie jedného percenta späť v Bitcoinoch alebo v Ethereu v priebehu roku 2017 by predstavovalo ekvivalent 6,7-16,6 % vo vrátených peniazoch. Odmeny v kryptomenách vám umožnia zarobiť viac než používanie tradičných kreditných kariet.“

Záver

U takýchto projektov hrá volatilita trhu veľkú rolu. Na volatilite je však u tohto projektu postavený i „zisk odmien“. Keby tak cena Bitcoinu v priebehu roka klesala, mohli by byť odmeny výrazne menšie, než pri použití klasickej kreditnej karty.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance