Čoskoro si budete môcť zakúpiť akcie Coinbasu! – Ale oplatí sa to?

0

Coinbase naplánovala svoj vôbec prvý investorský deň na 14. augusta. Povráva sa, že najväčšia americká kryptomenová burza zvažuje zalistovanie verejných akcií. Nie je však jasné, či s tým udalosť súvisí. 

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Nebude to tradičný deň investorov, ale skôr príležitosť vypočuť si pohľad na ekonomiku v krypto svete a dozvedieť sa viac o úlohe Coinbase v ekosystéme. Spoločnosť pozve investorov na svoj Deň investorov, kde budú verejne hovoriť o spoločnosti a finančných výsledkoch.

Spoločnosť Reuters začiatkom štvrtka oznámila, že spoločnosť Coinbase hľadala právne tímy skôr ako požiadala o verejnú ponuku v komisii pre cenné papiere (SEC) pred priamym zápisom na burzu. Pri priamom kótovaní sú akcionári na súkromnom trhu schopní predať svoje podiely, hoci samotná spoločnosť nevydáva nové akcie, ani nezískava ďalšie peniaze. Tento investorský deň môže byť predzvesťou plánovaného priameho zápisu.

Čítajte tiež – Nové zákony v USA obmedzujú kryptomeny – Coinbase mieri do sveta

Decentralizácia Coinbase a priame kótovanie

Priame kótovanie umožňuje existujúcim akcionárom, ako sú rizikoví kapitalisti, obchodovať so svojimi akciami na verejnom trhu bez toho, aby spoločnosť sama predávala akékoľvek nové akcie. Silicon Valley, miláčikovia Slack a Spotify, predtým nasledovali túto cestu, čo minimalizuje použitie tradičných sprostredkovateľov Wall Street.

Takáto cesta však nevylučuje neskoršiu verejnú ponuku. V skutočnosti môže byť nakoniec úspešnejšia.

Ak bude v budúcnosti potrebné ďalšie financovanie, spoločnosť má teraz prístup na verejné kapitálové trhy ako skúsený emitent, čo je jedna z hlavných výhod.

Priame kótovanie by teraz pre Coinbase malo zmysel, keďže veľa ľudí v krypte v blízkej budúcnosti očakáva rastúci trend celého trhu.

Novšie spoločnosti ako Compound a Kyber používajú inovatívne metódy na rozšírenie vlastníctva svojich platforiem na používateľov. Priame kótovanie by bol nákladovo najefektívnejším spôsobom, ako poskytnúť používateľom Coinbase prístup k akciám spoločnosti, pričom sa stále drží jeho právna štruktúra.

Od svojho založenia v roku 2012 Coinbase podľa Crunchbase získal celkovo 547 miliónov dolárov. V októbri 2018 bol Coinbase ocenený na 8 miliárd dolárov. Spoločnosť so sídlom v San Franciscu sa môže pochváliť viac ako 35 miliónmi používateľov. Ak by došlo ku kótovaniu, bola by tak prvou americkou krypto firmou, ktorá by sa stala verejnou spoločnosťou.

Čítajte tiež – Bitcoin a koniec jeho stagnácie – čaká nás zelená budúcnosť

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre