obchodovanie graf burza

WazirX bolo najnovšie IEO na burze Binance. Ide o indickú burzu, ktorá vyvinula systém na P2P obchodovanie, ktorým obišla zákaz na obchod s kryptomenami pre lokálne banky. Po zrušení indického zákazu sa cena BEP2 tokenu WRX odtrhla smerom nahor. Dnes sa pozrieme na to, čo to vlastne WazirX je a prečo je dobré ho mať v hľadáčiku. 

Viac informácií – Video – Kryptomenový trh opäť v masivním výpredaji – Analyzujeme aktuálnu situáciu

Binance chce Indiu

Binance je kráľovnou medzi kryptomenovými burzami. Jedným z dôvodov je schopnosť spoločnosti vstupovať na lokálne trhy národných štátov. Pre USA sa založila nová odnož Binance US a pre Indiu je to práve WazirX.

WazirX je burza z dielne Nischala Shettyho, Sameera Mhatre a Siddhartha Menona. Tí vytvorili burzu WazirX pre indickú kryptomenovú komunitu. Kvôli hromadnému zákazu, ktorý bránil lokálnym bankám v prístupe ku kryptomenám, vytvorili členovia tímu P2P obchodnú platformu, kde môžu ľudia priamo obchodovať bezpečne medzi sebou.

A odviedli takú dobrú prácu, že si to všimla práve najväčšia kryptomenová burza Binance. Tá nielen kúpila pôvodnú spoločnosť WazirX, ale aj priamo integrovala jej P2P systém do svojej platformy a prepojila obe burzy. To znamená, že ak máte účet na Binance, tak môžete pomocou rovnakého účtu vstúpiť aj na WazirX a obrátene.

Bude WazirX nová Binance?

WazirX má v čase písania článku trhovú kapitalizáciu vo veľkosti 19 miliónov dolárov. Jej primárnym cieľom je indický kryptomenový trh a vďaka spojeniu s Binance má nádej stať sa go-to burzou pre celú Indiu. Logicky sa ponúka otázka, či bude WazirX nasledovať masívny úspech Binance.

To je veľmi nepravdepodobné, pretože Binance je podstatne väčšia a je to celosvetová burza, zatiaľ čo WazirX sa sústreďuje priamo na indický trh. Ten má približne 600 miliónov ľudí, pretože také je číslo obyvateľov pripojených k internetu. India je všeobecne krajinou s obrovským potenciálom, pretože ide o najľudnatejšiu krajinu sveta.

Integrácia a podpora zo strany Binance je jednoznačným plusom a to najmä pri tokene, ktorý má tak relatívne nízku hodnotu. Po oznámení o zrušení plošného zákazu obchodovania kryptomien bankami v Indii vzrástla cena WRX o 220 % a teraz prichádza korekcia, ako to vidno na nasledujúcom grafe.

Burzové tokeny si všeobecne vedú pomerne dobre a v poslednom roku sme mohli vidieť silný vzostup pri minciach, ako je Binance Coin, Huobi token alebo Okex token. Aj z tohto dôvodu sa oplatí pozorne sledovať túto novú mincu pre indický trh.

Od svojho IEO na Binance Launchpade získal token WRX deväťnásobok svoje dolárovej hodnoty a oproti BTC si polepšil dokonca desaťkrát. To značí veľký záujem extrémne špekulatívnych investícií. Ak patríte medzi gamblerov, ktorí hľadajú nové projekty, tak by ste určite mali mať WazirX v svojom hľadáčiku.

Pravdepodobnosť, že WazirX bude mať taký úspech ako Binance, je síce minimálna, ale pravdepodobne sa jej nebude dariť zle. Propozícia hodnoty tokenu je podobná ako pri BNB, keď sa pomocou tokenu WRX znižujú poplatky na platforme na polovicu.

Čo čítať ďalej:

TOP 3 spôsoby, ako získať BAT v Brave prehliadači

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
....
....
2 roky dozadu

Slečna/pani Eva. Citujem Váš článok:”India je všeobecne krajinou s obrovským potenciálom, pretože ide o najľudnatejšiu krajinu sveta.” Mám takú maličkú otázočku. Kedy sa stala India najľudnatejšou krajinou sveta? To už vytvárate nové fakty za pochodu či ako? Viď napr: https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_%C5%A1t%C3%A1tov_pod%C4%BEa_po%C4%8Dtu_obyvate%C4%BEov