Tonga a Bitcoin
Tonga a Bitcoin. Zdroj: Google

Bude Tonga ďalšou krajinou, ktorá sa vydá cestou Salvádoru a príjme Bitcoin ako zákonné platidlo?

Tonga si berie zo Salvádoru príklad

S veľkou pravdepodobnosťou štát Tonga skopíruje salvádorský projekt. Tak by krajina mohla prijať Bitcoin do novembra roka 2022. S týmto vyjadrením prišiel tongský veľkopodnikateľ Lord Fusitu´a.

Aký by bol postup v prípade uzákonenia BTC ako oficiálnej meny? Lord Fusitu´a sa vyjadril na svojom Twitteri. Prvým krokom bude dôkladná analýza a následné využitie salvádorského modelu, ktorý by do siete BTC mohol zapojiť viac ako 100 000 obyvateľov krajiny Tongo.

Predseda Globálnej organizácie poslancov proti korupcii vo svojom päťbodovom pláne opisuje cestu prijatia:

Prečítaj si tiež: Ako v roku 2021 obchodovali predstavitelia kongresu v USA? Akcie až 500-násobne prevýšili kryptomeny!

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Podľa Fusitu´a môžeme vidieť absolútne presnú spojitosť so Salvádorom.

„Návrh zákona je vytvorený podľa vzoru a je takmer identický s návrhom zo Salvádora.“

Bitcoinovú komunitu táto správa veľmi potešila. Projekt sa môže s určitosťou odohrať do konca tohto roka. Lord Fusitu´a sa zúčastnil podcastu, kde spoločne s fanúšikom kryptomien Petrom McCormackom debatovali o situácii v Tonge.

„Zvýšenie disponibilného príjmu o 30 %. S týmito dodatočnými 30 percentami si ich niektorí ľudia budú šetriť namiesto toho, aby ich vkladali do ekonomiky.“

Tonga je odľahlým ostrovným štátom. Medzinárodná finančná korporácia odhaduje, že Tonga dostáva z remitencií viac príjmov, ako ktorákoľvek iná krajina na svete. Ak sa však krajina rozhodne prijať Bitcoin, bude oficiálne druhou na svete, hneď za Salvádorom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre