bitcoin gold fork hard bgold

Aj tento týždeň pokračuje záplava správ o nákupe Bitcoinov zo strany inštitucionálnych investorov. Najnovšie sa o svojom rozhodnutí nahradiť časť portfólia vzácnych kovov Bitcoinami rozhovoril aj riaditeľ britského investičného fondu Ruffer Investment Company Limited. Tento fond spravuje 20,3 miliónov eur pre 6600 klientov z celého sveta.

Britský investičný fond investoval 2,5% portfólia do Bitcoinu

Firma Ruffer sa rozhodla alokovať 2,5% portfólia (500 miliónov eur) do tejto kryptomeny, ako odpoveď na neustále sa zhoršujúcu situáciu v finančnom svete a vysokú infláciu najväčších fiat mien.

“Vnímame to ako malú, ale silnú poistku proti pokračujúcej znehodnocovaniu najväčších svetových mien. Bitcoinom sme sa rozhodli diverzifikovať (oveľa väčšie) investície v zlate a dlhopisoch a slúži ako hedge proti menovým a trhovým rizikám, ktoré vnímame vo svete.”

My len dodáme, že veľkí hráči konečne začínajú vnímať to, čo fanúšikovia kryptomien tvrdili už dávno. Bitcoin je skvelý hedge proti chamtivosti bankárov, ktorí spôsobujú pomalý rozvrat svetovej ekonomiky.

Americká banka JP Morgan nedávno avizovala, že Bitcoin čoskoro začne ujedať podiel zlata na investičnom trhu. Zdá sa, že sa to už deje.

Inštitúcie nakupujú Bitcoin ako poistku pred chamtivosťou centrálnych bánk

Séria ekonomických kríz, ktorá vyvrcholila v roku 2020, dokazuje, že svet potrebuje zmenu. Bitcoin síce nie je dokonalý, no v tejto kríze sa jednoznačne osvedčil ako skvelý bezpečný prístav pre investorov a uchovávateľ hodnoty.

Je dôležité poznamenať, že k úspechu Bitcoinu v tomto roku jednoznačne pomohli práve centrálne banky, ktoré v snahe ochrániť kapitál bohatých pred znehodnotením zaplavili finančná trhy enormným množstvom peňazí a spôsobili obrovskú disonanciu medzi akciami a reálnou ekonomikou. Indexy rastú a ekonomika USA a Európy ide do hája. Ľudia prichádzajú o svoje domovy a skupujú ich banky za inflačné peniaze poskytnuté centrálnymi bankami.

Fed v tomto roku pustil do obehu bilióny dolárov a v roku 2021 vraj na zotavenie z krízy vytvorí ešte ďalší 4,5-biliónový balík. Áno, bavíme sa tu o biliónoch, v angličtine je to “trillion”

Myslíte si, že Bitcoin je dobrá poistka proti znehodnocovaniu fiat mien?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete sa aj vy poistiť pred neodvratným krachom? Môže trvať desaťročia, než svet nahradí systém fiat mien niečím novým, no cena Bitcoinu rastie už teraz. Ak chcete nakupovať bezpečne a lacno, odporúčame využiť služby burzy Binance.

Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky. Trvá to iba päť minút!

Centrálne banky nás okradnú, iba ak im to dovolíme

Aj Finančné inštitúcie krátkozraké šafárenie centrálnych bánk vnímajú ako hrozbu a preto hľadajú alternatívy. Paradoxne tak za inflačné peniaze začali nakupovať aj kryptomeny. Katastrofu, ktorú spôsobuje FED, však už nikdy nič nenapraví. Bohatí si pripísali na svoje účty desiatky miliárd dolárov, ktoré pomocou inflácie ukradli z úspor pracujúcich, táto zlodejina po mnohých dekádach vrcholí a zdá sa, že už niet cesty späť.

Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zaisťuje presun bohatstva od pracujúcich ľudí k elite? Odporúčame pozrieť si toto video:

Takto nás zdiera finančný systém – Vlády nechcú, aby sme o tom vedeli!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance