Technologický gigant vyvíja nové technológie na Ethereu! – Toto v buducnosti povedie k masovej adopcii krypta

Okazio PCBitmarkets

[contact-form][contact-field label=”Meno” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Webová stránka” type=”url” /][contact-field label=”Správa” type=”textarea” /][/contact-form]

Bosch je jednou z najväčších technologických spoločností moderného sveta. Spoločnosť dlho javí záujem o DLT (distributed ledger technology) a teraz prechádza k testovaniu prototypov.

Bosch potrebuje smart kontrakty

Hovorca spoločnosti Bosch potvrdil, že prebieha testovanie prototypov, ktoré sú spojené s decentralizovanou sieťou ETH. Zatiaľ nie je jasné, v akej oblasti experimentálne testovanie prebieha. sa však tipovať.

Bosch dlhodobo spolupracuje s kryptomenou IOTA, ktorá sa výrazne líši od klasických blockchainov. Funguje totiž na systéme, ktorý sa nazýva DAG (Directed Acyclic Graph). Vďaka tomu neplatia používatelia na sieti žiadne poplatky za transakcie. IOTA momentálne nemá smart kontrakty, a to sa zdá byť najväčšou prekážkou pokračujúcej spolupráce.

Informácie o vývoji trhu[PREHĽAD TRHU] Kryptomeny zase v červenej – Predpokladaná korekcia sa zmenila vo výpredaji altcoinov

A práve v tej chvíli prichádza ETH. Bosch totiž buduje systém pre elektrické autá. Ten by mal byť plne automatizovaný. V podstate to bude fungovať tak, že šikovný automobil bude mať vlastnú, kryptomenovú, peňaženku. Vo chvíli, keď sa pripojí na elektrickú nabíjačku sa zároveň spustí smart kontrakt.

Tento smart kontrakt automaticky prevedie požadovanú čiastku na účet dobíjacej stanice. Majiteľ automobilu tak v podstate nemusí nič robiť. Iba zapojí kábel a automobil sa nabije, a aj následne zaplatí sám. Jediné, čo bude potrebné, bude občasné doplnenie financií do kryptopeňaženky v aute.

Progresívna cesta

Bosch mieri na internet vecí. A jednou z podmienok, ktorú je potrebné pre funkčný internet vecí splniť, je stabilný prenos hodnoty. Vďaka tomu bude možné jednoducho platiť strojom a zároveň si budú môcť stroje platiť medzi sebou. Práve tu sú smart kontrakty rozhodujúce.

Tie majú nastaviť rámec toho, ako budú stroje spolupracovať v oblasti odovzdávania si hodnoty. Úzku spoluprácu s kryptomenami môžeme tiež vidieť v spoločnosti Fujitsu, ktorá napr. vytvára prototyp chytrej továrne, ktorá beží na protokole IOTA.

IOTA zatiaľ prehráva, pretože je stále centralizovaná pod Nadáciou IOTA. Absencia smart kontraktov na IOTA DLT sa ukazuje ako kritický problém, ktorý je do budúcna potrebné vyriešiť. Ethereum naopak môže výrazne profitovať zo spolupráce s technologickými gigantmi.

Bosch dal jasne najavo, že testovanie rôznych DLT je v záujme spoločnosti a zákazníkov. Vďaka testovaniu mnohých možností (IOTA, ETH, Hyperledger) sa bude môcť spoločnosť adekvátne rozhodnúť, ktorá možnosť je najlepšia. Budúcnosť je tak jednoznačne pozitívna a môžeme sa tešiť, s čím Bosch nakoniec príde.

Čo čítať ďalej?

Teleportácia v Českej republike – Vedcom v Olomouci sa podarilo teleportovať kvantové bity

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Zdroj:

https://decryptmedia.com/7135/why-bosch-ethereum-blockchain-iot

 

 

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.