Trh s kryptomenami má za sebou asi najzaujímavejší rok histórie. Opäť sa opakuje história a Bitcoin v posledných dvoch mesiacoch prekonal všetky veľké rezistencie, aby konečne vytvoril nové historické maximum. Cez víkend sa obchodoval za neuveriteľných 24 200 $. Poďme sa pozrieť na jeho cestu v posledných siedmich rokoch.

22.12.2013 – Tesne po prasknutí bubliny ešte v starom zložení

Na konci roku 2013 trhom s kryptomenami otriasol Mt. Gox hack ktorý zakončil prvý skutočne veľký rast Bitcoinu. Ten sa nakoniec dostal až na 1300 $, avšak 22.12 sa obchodoval za 617 $. Kapitalizácia tejto kryptomeny sa pohybovala okolo 7,5 miliárd dolárov.

Trh s kryptomenami v roku 2013

Na druhom mieste bolo digitálne striebro Litecoin, ktorý nasledovalo more shitcoinov. Väčšina z nich postupne upadla do zabudnutia, i keď na 15. mieste nájdete obľúbenú kryptomenu Elona Muska – Dogecoin.

21.12.2014 – Tuhá krypto-zima, Bitcoin hľadá dno

O rok neskôr už bol Bitcoin o 50% nižšie. Obchodoval sa za cca 320 $ a stále hľadal dno. To mimochodom našiel až o pol roka neskôr. Litecoin sa prepadol na štvrté miesto a stratil 80% hodnoty. Na vyšších miestach sa objavili anonymné coiny ako Dash či Monero.

Trh s kryptomenami v roku 2014

20.12.2015 – Na scénu vstupuje Ethereum

V roku 2015 sa na predné priečky rebríčka dostal súčasný líder altcoinov. Ethereum sa obchodovalo za necelý dolár! V porovnaní so súčasných 650 $ sú to iba drobné, však? Bitcoin už našiel svoje dno a jeho hodnota pomaly začínala rásť.

Trh s kryptomenami v roku 2015

Trh sa očistil od väčšiny shitcoinov a scamov, kvalitné kryptomeny sa dostali na predné priečky. Dogecoin dokonca okupoval šieste miesto!

Môźe vás zaujímať: SEC ide Ripplu po krku kvôli ich podvodom s XRP

25.12.2016 – HYPE začína

Rok 2016 veľa obchodníkov prirovnáva k roku 2020. Trh s kryptomenami sa v tom čase pozviechal a začali sa doň pridávať noví investori. Väčšinou obyčajní ľudia, ktorých zaujala myšlienka decentralizovaných peňazí. V roku 2016 Bitcoin prekonal 1000 $ a mnohí veštili, že opäť padne.

Trh s kryptomenami v roku 2016

V skutočnosti sme stáli na počiatku nového parabolického trendu, počas ktorého počul o Bitcoine takmer každý a trh s kryptomenami prešiel obrovskou transformáciou.

24.12.2017 – Koniec srandy, začína medvedí trh

O rok neskôr už kryptomeny sledoval celý svet. Bitcoin dosiahol cenu 20 000 dolarov, ktorú potom nedokázal prekonať celé tri roky. Trh ešte v januári 2018 čakal posledný HYPE okolo altcoinov a potom prišlo ďalšie veľké čistenie. Všimnite si, že väčšina kryptomien ešte stále nedosiahla cenu z Vianoc 2017. Niektoré sa už nikdy tak nedostanú tak vysoko.

Trh s kryptomenami v roku 201723.12.2018 – Medvedí trend vrcholí, Bitcoin našiel dno

Pred dvoma rokmi Bitcoin Vianoce strávil na úplnom dne. Po pamätnom rallye celých dvanásť mesiacov padal a väčšina ľudí s kryptomenami nadobro skončila. To je škoda, pretože odtiaľto sa už dalo ísť iba jedným smerom.

Trh s kryptomenami v roku 2018

Mnohých však ovládol strach a plané reči skeptikov ktorí tvrdili, že všetky coiny idú na nulu a o pár rokov si na Bitcoin a blockchain nikto ani nespomenie. Veľkí hráči tento čas využili na nákupy. A čo ste v decembri 2018 robili vy? Pamätáte si to ešte?

TOP 5 akcií, ktoré tomto roku spravili oveľa väčšie zisky ako Bitcoin

22.12.2019 – Trh na konci lokálneho medvedieho trhu

Počas minulého roka Bitcoin zaznamenal menší parabolický rast a na trhu s kryptomenami sa vytvorila bublina, ktorá praskla na začiatku roka. Ďalších šesť mesiacov potom nastúpil menší medvedí trh. Bitcoin tak z júnového maxima 14 000 $ klesol na 7500 $.

Trh s kryptomenami v roku 2019

Všimnite si, že väčšina altcoinov počas roka ešte viac klesla, resp. sa držali na viac-menej rovnakých hodnotách, ako v decembri 2018. Navyše, na vysoké priečky sa prebojovali stablecoiny. Tether je od roku 2019 v prvej päťke najväčších kryptomien podľa kapitalizácie.

22.12.2020

A prichádzame do súčasnosti! Bitcoin sa dnes drží veľmi blízko historického maxima. Prvú desiatku najväčších kryptomien tvoria až na dve výnimky iba kvalitné projekty s perspektívou do budúcnosti.

Trh s kryptomenami v roku 2020

Sme veľmi zvedaví, ako to bude vyzerať v decembri 2021.

Myslíte si, že o rok bude na vrchole rebríčka stále Bitcoin?

Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

View Results

Loading ... Loading ...

Vianoce sa blížia a spolu s nimi aj koniec našich vianočných zliav! Využite poslednú príležitosť a zaobstarajte si prístup do našej VIP skupiny so zľavou 33-65%.

>>>Pozrieť si ponuku<<<

Americký kongres schválil 908-miliardovú reklamu na Bitcoin, cena stúpla o 6%

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.