Bitcoin SegWit sa rozrastá – Najnovšie ho podporujú aj Binance a BitMEX

BITmarkets BITmarkets

SegWit je jedno z vylepšení Bitcoinu, ktorého hlavným cieľom je zlepšiť škálovateľnosť a ďalšie skvalitnenie ochrany siete, napríklad ochrana proti DDOS útokom. Za niekoľkoročnú históriu si tento soft fork alebo aj miernejšie delenie siete vybojoval pomerne dominantnú pozíciu medzi používateľmi Bitcoinu.

Podľa rôznych zdrojov, ako napríklad SegWit.Space, dosiahla využiteľnosť tohto vylepšenia rekordnú úroveň 66 %. To sú 2/3 celej siete, respektíve všetkých transakcií. Toto číslo v posledných mesiacoch rapídne narastá a pridávajú sa aj burzy, ktoré podporujú SegWit. Ešte pred 5 mesiacmi bola používateľnosť SegWitu na úrovni 40 %. Aj tento údaj svedčí o zjavnom náraste využiteľnosti. Nápad implementovať toto vylepšenie do BTC siete bol síce dobrý. Či už kvôli zrýchleniu BTC transakcií alebo zvýšeniu ich objemov. Jeho využívanie, respektíve záujem využívať SegWit po jeho vydaní v roku 2017 bolo však podpriemerné. Iba niekoľko percent používateľov z celej siete ho reálne využívalo. K veľkému nárastu prišlo až začiatkom roka 2019. Kým v marci bolo využívanie na úrovni len 30 %, dnes – po necelom roku – je to takmer dvojnásobok.

Podpora od Binance a BitMEX

K nárastu prispel aj záujem veľkých spoločností, ktoré spravujú burzy a peňaženky na úschovu BTC. Burzy ako Binance a BitMEX majú jasný cieľ – zlepšovať a inovovať svet kryptomien. Aj preto podporili práve SegWit. Nárast objemu využívania sa môže v priebehu tohto roka veľmi rýchlo priblížiť k 100 %. Samozrejme, nájde sa aj veľa kritikov, ktorí razantne odmietajú používať SegWit. Určite však záleží od rozhodnutia každého z nás, aký druh modernej technológie a rozvoja BTC siete podporíme.

Prečítajte si aj:

Kryptomena Ethereum (ETH) prichádza s výraznými zmenami!

Zdroj:
cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.