Bitcoin sa zastavil na 10 000 $ – Ak chcete nakúpiť, sledujte tieto úrovne

2

Trh s kryptomenami tretí deň stagnuje a Bitcoin už stihol dvakrát otestovať 10 000 $. Zdá sa však, že toto okrúhle číslo hneď len tak neprekoná. Stále viac analytikov na tradingview sa zhoduje, že bude nasledovať prepad na nižšie technické úrovne. Čaká nás teda (možno posledná) príležitosť kúpiť prepad, než Bitcoin natrvalo prekoná 10 000 $.

Zažívame totiž najlepší možný scenár pre Bitcoin a halving! Ale bude to stačiť?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad a nemožno ho považovať za obchodné poradenstvo. za prípadné straty nenesieme žiadnu zodpovednosť.

RSI divergencia ukazuje na pullback

Ak ste aj vy dlhodobo bullish na Bitcoin a nemyslíte si, že v blízkej dobe prestane rásť, je čas nastaviť si nákupné objednávky. Na 4h timeframe totiž Bitcoin ukazuje niekoľko bearish signálov. Jedným z nich je aj veľká divergencia na 4h grafe.

[caption id="attachment_50585" align="aligncenter" width="1470"]4h BTC/USD - RSI Divergencia 4h BTC/USD – RSI Divergencia[/caption]

Príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Vrchol z minulého štvrtka vznikol po masívnom raste Bitcoinu o 1700 $ a RSI vtedy vypálilo až na 93 bodov. Aktuálne high – 10 075$ prišlo o týždeň neskôr a RSI už v tej dobe výrazne kleslo. Dosiahlo iba necelých 78 bodov. Zdá sa, že Bitcoin minulý týždeň prepálil svoj rast a traderi neveria, že bude schopný preraziť siné rezistencie v intervale 10 000 – 10 500 $. Na týchto úrovniach si Bitcoin v minulosti už niekoľkokrát vylámal zuby a je potrebná dlhšia konsolidácia, než sa do nich pustí.

Najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie sa momentálne obchoduje za 9700 $. Ak by mala prísť spomínaná korekcia, veľa analytikov očakáva, že otestujeme aspoň 9300 $. Tam by teda mala ísť prvá limitná nákupná objednávka.

Druhá by mala ísť na okrúhlych 9 000 $. Tam bude obchodovať veľa obchodníkov, pretože je to okrúhle číslo a každé okrúhle číslo pôsobí ako support či rezistencia. Ak si myslíte, že Bitcoin pôjde výraznejšie dole, môžete umiestniť nákupné objednávky aj do pásma 8800 – 8400 $, prípadne na predchádzajúcu oblasť dlhodobejšej konsolidácie – 7800 $.

Ako to vidíte s pohalvingovým Bitcoinom? Podľa stock-to-flow analýzy nemeckej banky LB Bayern by mohol eventuálne dosiahnuť 90 000 $!

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
afit

Díky včerejšímu článku, nádherně nastavený limit buy na 7779EUR. Děkuji!!