Bitcoin prežíva veľký odliv z búrz
Bitcoin prežíva veľký odliv z búrz. Zdroj: Shutterstock.com/Jaruwan Jaiyangyuen

Podľa najnovších štatistík prežíva Bitcoin jeden z najväčších odlivov z kryptomenových búrz za posledné štyri roky. Dlhodobí držitelia vo veľkom presúvajú svoje zásoby mimo burzy.

Investori sťahujú Bitcoin z búrz

Veľká časť bitcoinových investorov sa podľa najnovších štatistík rozhodla stiahnuť svoje zásoby z kryptomenových búrz. Výskum priniesla spoločnosť Arcane Research spolu s analytickou spoločnosťou Glassnode.

Negatívny odliv z búrz dospel do bodu, že zásoba bitcoinov dosiahla 4-ročné minimum. Tento stav je sledovaný už od začiatku roka 2022. Arcane Research uvádza ako najpravdepodobnejšiu príčinu kolaps veľkých kryptomenových spoločností, ktoré skrachovali v dôsledku dlhodobej korekcie a nedostatočnej likvidity. Práve v tom období bol zaznamenaný prudký nárast odlivu z búrz. Podľa spoločnosti je vysoko pravdepodobné, že to viedlo k strate dôvery investorov v kryptomenové burzy.

Prečítaj si tiež: 4 športové kryptomeny s vysokým potenciálom, ktoré by ste mali sledovať

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V priebehu júna investori stiahli z búrz až 119 000 BTC. V júli sa táto štatistika zmiernila v celkovom počte 96 000 BTC. V auguste to bolo 65 000 BTC.

Analytická spoločnosť Glassnode na svojom twitterovom účte uviedla, že stav bitcoinov, ktoré sú držané na kryptomenových burzách, dosiahol 4-ročné minimum na úrovni 2 342 202 837 BTC.

Čítaj ďalej: Špičkový investičný stratég predpovedá: „Bitcoin by mohol explodovať o viac ako 2 200 %“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance