Akcie opäť otvorili hlboko v mínuse – Formuje sa nový downtrend?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Americké akciové indexy v pondelok pokračujú v páde spolu s Bitcoinom

V dnešnom prehľade trhu sme vás informovali o aktuálnej situácii na trhu s kryptomenami. Prepad zasiahol všetky triedy kryptomien. Samotný Bitcoin stratil 500 $ a za posledných 24 hodín tak klesol o 4,5%. Väčšina altcoinov je na tom ešte horšie. Červený pondelok sa však nevyhol ani akciovým trhom. Úbytok kapitálu je cítiť aj tam.

S&P 500 stratil 2,2% a klesol na 60-dňové minimum. Na úrovni 3250 bodov bol naposledy v júli. Ešte horšie je na tom Dow Jones ktorý stratil 3%. Index NASDAQ Composite, ktorý sleduje americké technologické spoločnosti padol o 1,6%.

FED ponecháva úrokové sadzby na minime – prognóza do roku 2023

Akciové trhy sa dostávajú do nepríjemnej korekcie

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Bitcoin je na tom podstatne horšie. Na trhu s kryptomenami však pohyby o 3-5% nie sú ničím výnimočným. Bitcoin sa iba vrátil na úroveň zo stredy minulého týždňa.

Zato 2-3% prepad indexov v prvých hodinách obchodnej session znie dosť desivo. Všimnite si, že všetky tri indexy dnes vytvorili nové minimum a sú hlboko v korekcii. Naproti tomu Bitcoin sa celkom drží a neformuje klesajúci trend.

Stále tak funguje ako kanárik, pretože začal klesať už pred obedom, zatiaľ čo americké burzy sa otvorili až o pol štvrtej, no žije si vlastným životom.

Opäť teda platí, že Bitcoin prekonáva akciové indexy a predstavuje tak lepšiu investíciu. Z času načas však má „svoje dni“ a preto je zatiaľ veľmi rizikový. V roku 2020 však jednoznačne drží krok s americkými trhmi, ktoré sú významne podporované Fedom.

Čítajte ďalej: Americká vláda žiada kongres o $2200 miliárd! Očakáva sa najväčší rast ekonomiky od vojny

Americká vláda žiada kongres o $2200 miliárd! Očakáva sa najväčší rast ekonomiky od vojny

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre