Bitcoin najprv musí uzavrieť masívny CME Gap! Až potom môžeme pokračovať v bullrune

BitmarketsBitmarkets

Trh s kryptomenami za posledné dni vytvoril naozaj zaujímavé pohyby. Ešte aj dnes sa v masmédiách spomína nové cenové maximum, ktoré Bitcoin dosiahol 1.12.2020 a záujem inštitúcií o túto kryptomenu nikdy nebol väčší. Avšak to hneď neznamená, že musíme rásť.

Bitcoin je v strednedobom a dlhodobom časovom horizonte extrémne bullish a v budúcom roku iste predvedie rallye, aké tu ešte nikdy nebolo. To však neznamená, že predtým nemôže jeho hodnota klesnúť. Podrobne sme to rozoberali aj včera na streame s Jaroslavom. Odporúčame vypočuť si ho:

A prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujdu ďalšie zaujímavé prenosy a videá.

Kedy konečne príde korekcia Bitcoinu?

Bitcoin sa k historickému maximu dostal aj počas novembra. 25.11. sa dokonca obchodoval za 19500 $. Potom však prišiel pokles a na platforme CME uzavrel týždeň na hladine 17 000 $. V pondelok potom otvoril o 1200 $ vyššie.

Bitcoin má tieto CME gapy tendenciu uzatvárať. Pre inštitucionálnych investorov je to zbytočný ušlý zisk. Navyše, tento gap je naozaj obrovský. Jeden z najväčších v histórii. Je teda nemysliteľné, aby ostal navždy otvorený.

CME gap na grafe Bitcoinu

CME gap na grafe Bitcoinu

Veľa ľudí v posledných dvoch mesiacoch došlo k záveru, že cena Bitcoinu už bude iba stúpať. My však pripomíname, že aj počas toho najväčšieho bullrunu v roku 2017 pravidelne dochádzalo ku korekciám. A neboli to ledajaké korekcie. Väčšinou počas nich hodnota Bitcoinu klesla o 30-40%.

Bitcoin má priestor na rast o 2500% – tvrdí odborník na kryptomeny

Ako hlboko až môže Bitcoin klesnúť?

Aktuálne vyzerá veľmi zaujímavo hladina 12 000 $, na ktorej máme konfluenciu niekoľkých faktorov. Jednak tam nájdeme vyššiu likviditu na burzách. Pravdou je, že orderbooky sú v intervale 13-20 tisíc dolárov prakticky prázdne.

Na tejto hodnote je momentálne aj indikátor MA20 (weekly graf), nachádza sa tam silný historický support, ktorý sme ešte zhora neotestovali, a tak ďalej, a tak ďalej.

Pravdou je, že technická analýza nám v posledných týždňoch bola skôr na škodu. Ten, kto sa ňou riadil, si nechal ujsť veľký rast. Technická analýza však nie je na to, aby predikovala budúcnosť, ako si myslí mnoho nováčikov. Je na to, aby nás vystríhala pred príliš rizikovými obchodmi.

Weekly graf Bitcoinu - TOTO NIE JE TECHNIKCÁ ANALÝZA

Weekly graf Bitcoinu – TOTO NIE JE TECHNIKCÁ ANALÝZA, ANI PREDIKCIA

Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy Bitcoinu, pozrite sa do našej VIP skupiny. Členstvo do skupiny si môžete kúpiť v e-shope.

Nakoniec je ešte vhodné spomenúť indikátor RSI. Ten sa totiž na weekly timeframe dostal na naozaj vysokú úroveň, takmer 85 bodov. Z minulosti môžeme odpozorovať, že väčšinou potom nasledovala korekcia. Naozaj nie je dôvod, prečo by to teraz malo byť inak. Iste, vždy ešte existuje možnosť, že RSI vyskočí na 90 bodov, rast na tomto indikátore však určite nebude trvať dlho.

Na čo vlastne slúži technická analýza?

Tento článok teda rozhodne neberte ako predikciu. Ide iba o triezvy pohľad analytika na trh. Bavili sme sa o tom hlavne včera na spomínanom streame, tak si ho určite vypočujte.

Ako hlboko nakoniec Bitcoin klesne? Či to už bude 17 000 $, alebo 12 00 0$, alebo nejaké iné číslo, jedno je jasné. Pred ďalším veľkým rastom nás čaká ešte minimálne jedna korekcia. Chytať dno sa neoplatí, to nedokáže nikto. Je to o náhode. Radšej si vytvorte HODL peňaženku a pravidelne do nej posielajte nejaké mince.

Ako hlboko podľa vás Bitcoin klesne, než konečne prerazí 20 000 USD?

Viac sa pobavíme o systéme investovania do kryptomien zajtra o 20:00 na streame. Tak si ho nenechajte ujsť:

Flockers PCFlockers mobil