Bitcoin vs. Bitcoin SV Jimmy Nguyen

Nedávno sme vás informovali o článku spoločnosti Fox Business, v ktorom autor zhrnul v podstate všetky staré a stokrát vyvrátené argumenty proti Bitcoinu. Citoval snáď všetkých odporcov kryptomien na čele s Petrom Schiffom. Fox to pravdepodobne chcel trochu vyvážiť a tak sa rozhodol v epizóde relácie Varney and Co. vyspovedať proponenta kryptomien.

Hlasoval si už v našej ankete? – Ako hlboko Bitcoin klesne, než sa vydá na nové historické maximum?

Fox Business pustil do televízie šíriteľa podvodnej kryptomeny

Bohužiaľ, redaktor si očividne nesplnil domácu úlohu a do štúdia si pozval prezidenta Bitcoin Association Jimmyho Nguyena. Bitcoin Association síce pôsobí tak, že má niečo spoločné s Bitcoinom, v skutočnosti však ide o organizáciu, ktorá promuje jeho fork Bitcoin SV. Jinny Nguyen samotný patrí medzi najväčších proponentov tohto scamcoinu.

Moderátor sa Jimmyho opýtal pár otázok o Bitcoine, na ktoré dostal prekvapivo negatívne odpovede a celý rozhovor nakoniec po 2 minútach ukončil. Na internete sa okamžite začalo špekulovať, že moderátor a producenti vlastne ani netušili, koho si pozvali do televízie.

Záznam rozhovoru si môžete pozrieť v Jimmyho Tweete.

Nakoniec to teda dopadlo tak, že “expert” ktorý mal chváliť Bitcoin ho očierňoval a samotný moderátor musel brániť túto kryptomenu pred útokmi.

Stuart Varney: Myslíš si, že využitie Bitcoinu ako meny bude expandovať?

Jimmy Nguyen: Nie, s tým nesúhlasím. Myslím si, že Bitcoin je málokedy používaný ako spôsob platby. Bráni mu v tom pomalá platobná sieť a neschopnosť škálovať, čo spôsobilo, že poplatky za transakciu sa vyšplhali na 7$. Kvôli tomu nemôže byť využívaný ako mena pri bežných nákupoch.

Jimmy ďalej odmietol naratív, že Bitcoin je uchovávateľ hodnoty, podobne ako zlato, vďaka čomu v posledných mesiacoch rástla jeho cena.

“Verejné firmy ako MicroStrategy alebo Square v poslednej dobe vykúpili množstvo Bitcoinov a zachádzajú s nimi ako s finančnými rezervami. Dúfajú, že cena BTC bude rásť, tým, že ich na pár rokov zaparkujú vo svojich peňaženkách. Neplánujú Bitcoin používať na transakcie s ďalšími firmami ani v bežnom konzumnom živote.”

Považujete 17 000 $ za dobrú hladinu na dokupovanie Bitcoinu, alebo čakáte na ďalší pokles?

View Results

Loading ... Loading ...

OVERENÉ – Nemáte peniaze na kryptomeny? Faucethub ich rozdáva ZADARMO

Nguyen nestihol hypovať svoj Bitcoin SV scamcoin

Jimmy Nguyen však nakoniec nestihol urobiť to, kvôli čomu išiel do rozhovoru. Nedostal možnosť spomenúť svoj BSV coin. Moderátor ho po dvoch minútach vypol a pokračoval ďalej v relácii.

Bitcoin SV je fork Bitcoinu, ktorý vznikol na konci roku 2018 ako fork Bitcoin Cashu. Za jeho tvorcu sa verejne označuje kontroverzná postavička a jeden z prvých vývojárov Bitcoinu Craig Wright. Sám seba označuje za tajomného tvorcu Bitcoinu známeho pod prezývkou Satoshi Nakamoto a v minulosti v krypto komunite rozpútal nechutné boje.

Najväčšou “výhodou” Bitcoin SV je podľa Craiga jeho škálovateľnosť. Tou pravdepodobne myslí teoretickú maximálnu veľkosť bloku, ktorá sa momentálne pohybuje okolo jedného gigabajtu a neustále ju zvyšujú.

Väčšina blokov je však prázdna a BSV dnes nikto seriózne nepoužíva. Iba občas ho nakupujú traderi, ktorí očakávajú zisk.

Tvorca BSV Craig Wright sa v posledných dvoch rokoch vláči po súdoch, kde sa snaží dokázať, že je naozaj tvorcom Bitcoinu. Bohužiaľ, dosiaľ nedokázal poskytnúť dostatočné dôkazy, zato mnohým ľuďom narobil poriadne problémy.

Inštitúcie sa bijú o Bitcoin! 275-miliardový fond ide nakupovať za 500 mega

Ako nakupovať Bitcoin a minimalizovať pri tom riziko?

Zatiaľ čo potenciál Bitcoin SV spočíva v nečakanej pumpe, Bitcoin je na tom podstatne lepšie. Veľký záujem oň javia inštitucionálni investori a nedávno dokonca dosiahol nové historické cenové maximum. Ako doň investovať, aby som minimalizoval možnosť straty? O tom sa budeme baviť zajtra o 20:00 na streame:

Prihlás sa na odber nášho YouTube kanálu BitLink a nenechaj si ujsť naše spravodajstvo