Toto sú dôvody, prečo Bitcoin spraví znovu ATH a bear market skončí!

0

Bitcoin iba počas niekoľkých dní stratil viac ako 50 % hodnoty. Aktuálne sa pomaly spamätáva z prepadu a konsoliduje na hladine tesne pod 40 000 USD. Korekcia na BTC určite nebude večná. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo by mal bullish trend pokračovať.

Bitcoin je bullish

bitcoin je bullish
Bitcoin je bullish

Bitcoin je aj naďalej v bullish trende a neprerazil poslednú dôležitú bullish line, alebo aj čiaru. Aby sme mohli bullish trend podľa tejto technickej analýzy považovať za dokončený, musel by spadnúť pod hodnotu približne 20 000 USD. Vieme z minulosti, že keď príde break out takýchto dôležitých úrovní, Bitcoin obvykle potom nárazovo letí dole. Tak ako tomu bolo nedávno pri prerazení rezistencie z hodnoty 40 000 USD. Prepad sa definitívne zastavil až na 30 000 USD. Teoreticky Bitcoin ešte stále aj v prípade nájdenia nového lokálneho low, ktoré by mohlo byť napríklad na úrovni 25 000 USD nemusí mať dokončený bullish trend.

PlanB model je bullish

PlanB model
PlanB model

PlanB model je často považovaný aj ako za halvingový model, pretože porovnáva aktuálny halvingový cyklus s predchádzajúcimi. Ako môžeme vidieť na grafe, tak červená čiara predstavuje aktuálny cyklus. Ak by sme brali do úvahy, že tento bullish cyklus bude veľmi podobný ako tie minulé, tak ani na 100 000 USD sa Bitcoin nemusí zastaviť. Cielený target pre tento cyklus je 100 000 až 300 000 dolárov.

V projekte Bitcoin Skupina sme pre teba vybavili 10 % zľavu na VIP členstvo signály a trading room. Pridaj sa už teraz do komunity traderov a po zadaní kódu kryptomagazin získaš 10 % zľavu. (Akcia platí do 07.06.2021). Objednať VIP.

Bitcoin stock to flow model

stock to flow model
Stock to flow model

Veľmi známy je aj S2F model, ktorý podobne ako model PlanB zatiaľ vždy v minulosti perfektne fungoval. Samozrejme mal aj odchýlky, avšak počas celého vývoja sa Bitcoinu väčšinu času držal na takzvanej moving average hodnote. Podľa tohto modelu by sa Bitcoin už tento rok mal obchodovať na cene 80 000 USD.

Bitcoin nie je jediná kryptomena, ktorá má veľký potenciál k zisku. DeFi coiny posledné mesiace dominujú na trhu a dá sa očakávať veľké zhodnotenie. Viac v tomto článku: Zopakuje sa znovu DeFi hype a urobia altcoiny 1 000 %?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.