AI a blockchain

Autority po celom svete sa v roku 2021 chystajú poriadne zregulovať trh s kryptomenami. Šéf banky Goldman Sachs tvrdí, že ak vláda nechá kryptomeny fungovať ďalej týmto spôsobom, čoskoro sa úpne vymknú spod kontroly a bude to obrovský problém pre celý svet.

Páchať finančné zločiny môže iba vláda! Ak by to začal robiť každý, súčasný finančný systém, ktorý slúži hŕstke bohatých, by nemal taký efekt. O akých finančných zločinoch to hovoríme? Prečítajte si pohľad nášho ekonóma na včerajšie stretnutie Fedu: ANALÝZA – Zasadnutie FEDu je za nami, zlato a akcie spočiatku zareagovali negatívne

Kriminalita vo svete kryptomien výrazne klesla

Spoločnosť CipherTrace sa rozhodla preskúmať, nakoľko sú tvrdenia regulátorov pravdivé. Vo výskume zistili, že kriminálna činnosť súvisiaca s kryptomenami v minulom roku klesla o 57%. A to aj napriek množstve útokov na DeFi sektor, ktorý sám o sebe zaznamenal obrovský boom.

“Polovica všetkých hackov v roku 2020 smerovala proti DeFi protokolom. To je sektor, ktorý bol v predchádzajúcich rokoch prakticky zanedbateľný. Takmer 99% objemu veľkých podvodov v druhej polovici roku 2020 sa udialo práve v DeFi. Zaznamenali sme mnoho Exit scamov, čo nám pripomína situáciu z roku 2017.”

Naopak, hackov veľkých zmenární je stále menej. Po desiatich rokoch už veĺké spoločnosti našli spôsob ako sa brániť. Jeden veľký hack sme zaznamenali proti zmenárni KuCoin, no vďaka rýchlej reakcii komunity sa veľké percento coinov vrátilo späť.

Spravodlivosť pre kryptomenových podvodníkov

Aby toho nebolo málo mnoho kryptomenových kriminálnikov bolo v roku 2020 dolapených. Čínske autority zatkli a obvinili strojcov najväčšieho scamu PlusToken, a veci sa hýbu aj  pricesoch proti projektov OneCoin či DasCoin.

Nedávno sme sa vás opýtali, ako to vidíte s Bitcoinom. Hlasovalo viac než 1000 ľudí a zhodli ste sa, že korekcia bude ešte nejakú dobu pokračovať. Pozrite si vyhodnotenie našej komunitnej ankety:

VYHODNOTENIE: Korekcia Bitcoinu bude pokračovať ešte celé týždne! Možno aj rok

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance