Bitcoin je ideálnou náhradou zlata – tvrdí bývalý Trumpov minister financií

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bývalý americký minister financií Mnuchin obrátil svoj postoj voči Bitcoinu z časov, keď ho jeho priamy nadriadený Trump označil za najväčší podvod v dejinách ľudstva. Od tohto momentu sa však veľa vecí zmenilo, či už samotná vládna garnitúra v USA, ale aj postoj spoločnosti voči BTC.

”Myslím si, že môj názor na Bitcoin sa výrazne zmenil a je dosť konzistentný. Technológia blockchainu je naozaj neuveriteľná a môže ľudstvu naozaj veľa ponúknuť, najmä v oblasti financií a technológií. Čo sa týka Bitcoinu, ak si ho ľudia chcú kúpiť ako náhradu nejakého iného aktíva, tak je to v poriadku. Ja sám som ho však zatiaľ nekúpil. Želám si len jedno, aby Bitcoin dosiahol absolútnu zhodu s regulačnými orgánmi.”

Zlato (modrá) vs. výkonnosť BTC/USD (oranžová) od roku 2020. Zdroj: TradingView

Zlato (modrá) vs. výkonnosť BTC/USD (oranžová) od roku 2020. Zdroj: TradingView

Mnuchinove slová sa nevyhli pozornosti. Autor knihy The Bitcoin Standard Saifedean Ammous označil slová bývalého ministra financií v USA za príjemnú zmenu.

Chceli by ste aj vy vytvárať kvalitné analýzy a následne z nich profitovať? Nestrácajte čas a pridajte sa do našej VIP skupiny, kde sa dozviete všetko podstatné. Analýzy grafov altcoinov a Bitcoinu, množstvo trhových updatov a názory profesionálnych obchodníkov nájdeš priamo tu.

Mnuchin ďalej dodal:

”V skutočnosti sme v rámci OCC minulý rok schválili, že banky majú možnosť uchovávať Bitcoin. Dôvodom, prečo sme to urobili, je to, že sme mali za cieľ, aby tieto aktíva zostali v regulovanom svete.”

Bitcoin má stále málo politických spojencov

Mnuchinové slová sú aktuálne v úplnom rozpore s názormi Trumpa. BTC a celkovo svet kryptomien bude určite do budúcnosti potrebovať politických spojencov, ktorých je aktuálne žalostne málo.

Prečítajte si tiež: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) v tieni rekordnej inflácie?

Uvidíme, čo prinesie vláda Joea Bidena. Súčasná ministerka financií Janet Yellenová vyjadrila všeobecné obavy z kryptomien, a ďalší ministri Bidenovej vlády sa v názoroch rozchádzajú.

Ako zaradiť kryptomeny do spoločnosti nie je problémom iba v USA. Zatiaľ sú dve krajiny, ktoré to vyriešili po svojom, ale priniesli aj veľké obavy.

Môže vás zaujímať: Prijatie Bitcoinu v Salvádore môže negatívne ovplyvniť viacero znakov trhu – tvrdí JPMorgan

Salvádor je prvou krajinou, ktorá schválila Bitcoin ako zákonné platidlo, no týmto krokom si vyslúžila negatívne reakcie zo strany svetovej banky a medzinárodného menového fondu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude nasledovať Paraguaj.