Rusko akceptuje Bitcoin ako menu
Rusko akceptuje Bitcoin ako menu. Zdroj: Shutterstock.com/Marcelo Mollaretti

Ruské burzy budú OK

Krypto-svet sa rozvíja neuveriteľným tempom. To čo bolo pravdou minulý týždeň dnes už neplatí a naopak.

Bitcoin Gold – legitímny pokus o decentralizáciu alebo podvod?

Veľa pozornosti na našom webe zožala kauza Bitcoin Gold. Tento fork sme vám predstavili minulý piatok a v pondelok sme ešte pridali menšie trading odporúčanie. Potom sa však objavili hrozivé správy, ktoré svedčili proti BTG. Okrem podozrivej aktivity jeho tvorcov na stránke (pochybné ICO) a obvineniam z predťaženia 200 000 BTG, chýbajúcej replay protection a nedokončeného proof-of-work sa nám nepáči ani samotná myšlienka BTG. Iste, decentralizácia je fajn, ale vziať Bitcoin, plácnuť naň Equihash a tvrdiť, že na svete je nový “Bitcoin killer,” to je trochu prehnané.

Viac o problémoch s Bitcoin Gold-om tu.

Odpoveď tvorcov BTG na tieto obvinenia na seba nenechala dlho čakať. Machinácie z pripravovaným ICO vraj boli zrušené, pretože autori projektu zmenili svoj názor (pri pohľade na Bitcoin Cash v TOP 5 sa im ani nedivím, že chcú forkovať). Replay protection a proof-of-work budú 25. októbra (říjen) bez problémov fungovať. Vraj sa na nich pracuje a kód bude včas zverejnený.

A 16 000 predťažených blokov je vraj hoax takže… ja neviem, Bitcoin Gold nakoniec nemusí byť scam. Každopádne, nejde o nič svetoborné a nedávam mu dlhú životnosť.

Ruské burzy ostanú otvorené

V utorok sme písali o Rusku – konkrétne o plánoch centrálnej banky. Tá, podľa slov vysokého úradníka, plánovala kompletne zakázať burzy. Podobne ako Čína. Až na to, že Rusko nemá internetový firewall, takže podobné zákazy by mali asi takú váhu, ako čerstvo vyprané ponožky. Viac sa dočítate v tomto článku.

Nuž, človek mieni a pán Boh mení. Putin sa totiž nedávno ku kryptomenám vyjadril veľmi pozitívne a nezabudol dodať, že centrálna banka by nemala vytvárať zbytočné restrikcie. To dáva zmysel, veď Rusko sa už nejakú dobu snaží vymaniť spod vplyvu dolára.

Takže, Ruské burzy idú ďalej!

Sledujte nás na facebooku.

Zdroj: bitcoin.com