Bitcoin bude pokračovať v raste, pád na 20k je veľmi nepravdepodobný – tvrdí Tone Vays

Novinky Bude bitcoin pokračovať v raste?
Bude bitcoin pokračovať v raste? Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/AlyoshinE
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin sa dokázal počas posledných dní vyšplhať až na úroveň 23 350 dolárov, čím zdolal dôležitú rezistenciu. Zdá sa, že nadšenie investorov neutícha, čo môže vyústiť do pokračovania rastúceho trendu. Podobný pohľad zdieľa aj populárny obchodník Tone Vays, ktorého slová citoval portál Daily Hodl.

Bitcoin bude pokračovať v raste

Skúsený obchodník Tone Vays si myslí, že by sme v najbližšom období nemali byť svedkami poklesu bitcoinu späť na úroveň 20 000 dolárov. Je to veľmi nepravdepodobné.

Bitcoin prekonal svoje swingové maximum na úrovni 21 650 dolárov, takže pokles pod 20 000 dolárov je skutočne veľmi nepravdepodobný. Skôr naopak očakávam, že bude rast bitcoinu naďalej pokračovať,” uviedol Tone Vays.

Vays uviedol, že za dlhodobé dno bitcoinu môžeme považovať úroveň 16 000 dolárov, ktorá bola dosiahnutá v novembri minulého roka. Opiera sa o tzv. mieru financovania, ktorá je medzi obchodníkmi považovaná za indikátor, ktorý ukazuje či sú investori naklonení rastu alebo poklesu. Práve počas novembra 2022 dosahovala miera financovania záporné hodnoty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Investori majú obavy

Veľká časť investorov má opačný pohľad ako analytik Tone Vays. Cena bitcoinu síce dosiahla 5-mesačné maximum, no zdá sa, že to nestačí. Investori sú naďalej veľmi obozretní, keďže skôr či neskôr príde pokles. Rast bitcoinu totiž stále neprešiel žiadnou krátkodobou korekciou, na čo upozornil aj portál CoinTelegraph.

K situácii sa vyjadrili aj ďalší poprední analytici, ktorí bijú na poplach.

Čím väčšia pumpa, tým tvrdšie môže BTC padať smerom nadol,” napísal analytik Toni Ghinea.

Ďalší známy analytik Crypto Tony hovorí o tzv. „odraze mŕtvej mačky”

Rast BTC môže byť považovaný aj za určitý druh manipulácie, ktorý sme na trhu videli už viac krát. Stačí sa zamyslieť nad tým, prečo by obchodníci s nákupom BTC čakali až do konca týždňa. Počas týždňa sme boli svedkami konsolidácie a rast prišiel až počas víkendu. To isté sa odohralo aj pri raste na úroveň 21 500 dolárov. Môže ísť o manipuláciu.

Čítaj ďalej: Záhadne zmizli 4 milióny bitcoinov. Čo sa s nimi stalo?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Daily HodlTAGY: