Bitcoin analýza – cena opäť nad 40 000 $, za jedinú hodinu narástla o 5 %

Kategorie: Analýzy
Bitcoin znovu vytvoril rastúce minimum.
Bitcoin znovu vytvoril rastúce minimum. Zdroj: Shutterstock.com/tete_escape

Bitcoin opäť potvrdil vyššie lokálne minimum, aj keď objemy už tak razantne nenarástli. Stále sú však väčšie ako medvedie. Z krátkodobého hľadiska preto cena pokračuje v bullish dynamike a núka sa jej ďalší pokus prekonať kľúčovú rezistenciu. Medzitým sa cena nachádza približne dva týždne v sideway štruktúre.

Rezistencia, ktorá musí byť prekonaná, sa nachádza na hladine 46 000 $. Ak nastane denné uzavretie close ceny nad túto hladinu, môžeme hovoriť a potvrdení 123 bottom formation. Tento pattern by tak prvýkrát od dosiahnutia ATH potvrdil rastúce lokálne maximum.

Bitcoin opäť rastie

Bitcoin opäť rastie. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – 3 dôvody, prečo môže Bitcoin znovu dosiahnuť 60 000 aj napriek poklesu

Bitcoin opäť rastie

Cene sa podarilo dosiahnuť rast 5 % iba za jedinú hodinu. Takýto hodinový nárast sme videli naposledy v prvom februárovom týždni. Celkovo vidíme, že dynamika býčích sviečok je počas sideway štruktúry silnejšia v porovnaní s medvedími. Navyše sa formuje ascending triangel, ktorý by sa mal ukončiť prerazením rezistencie.

Napriek tomu, že sentiment môže pôsobiť pozitívne, je podstatné, aby cena tento rast potvrdila, pretože cena je najsilnejším indikátorom. To nastane vtedy, keď cena prekoná bod 2, resp. predošlé maximum. Dá sa povedať, že z krátkodobého hľadiska nedošlo k zásadnej zmene a sideway štruktúra je neporušená.

Mohlo by ťa zaujímať – Začala akumulácia Bitcoinu – začína sa rozhodovať o začiatku bullish trendu