Binance pomáha bojovať proti kriminalite. Úspešných podvodov aj vďaka tomu ubúda

  • Binance pomáha viacerým inštitúciám bojovať proti kriminalite.
  • Chráni tak nielen svojich užívateľov.
PR články Binance pomáha bojovať proti kriminalite
Binance pomáha bojovať proti kriminalite. Zdroj: ozrimoz
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Binance, ako jeden z lídrov v digitálnom aktívovom priestore, sa neustále zameriava na zvyšovanie dôvery komunity a zmenu verejnej mienky, ktorá bola ovplyvnená súdnymi spormi v USA a pokračujúcimi regulačnými otázkami.

Cieľom najväčšej kryptoburzy na svete je ukázať, že ide aj nad rámec očakávaní, aby pomohla svojim používateľom, bežným ľuďom i celému ekosystému, čím sa snaží zvyšovať dôveru komunity a meniť verejné vnímanie tejto platformy.

Kryptozločinov ubúda

Podľa nedávnej správy spoločnosti Chainalysis o zločine v kryptosvete došlo v roku 2023 k výraznému poklesu kryptozločinu, čo je výsledok zvýšených bezpečnostných úsilí v celom priemysle a lepšej spolupráce s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Binance hrala kľúčovú úlohu v redukcii kryptomenových zločinov v celom ekosystéme, čím potvrdila svoje odhodlanie stanoviť štandardy priemyslu v boji proti kybernetickému zločinu. Kryptoburza investovala značné zdroje do zlepšenia svojho súladového programu a rozšírila spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní v roku 2023, čo ukazuje významný pokrok a rast v rôznych oblastiach.

Ochrana užívateľov je prioritou

Binance si kladie za prioritu ochranu svojich používateľov. Ako líder v oblasti digitálnych aktív s kultúrou zameranou na používateľa ide nad rámec štandardov priemyslu, aby zabezpečila globálny blockchainový ekosystém. To zahŕňa úzku spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní a regulátormi po celom svete na odhaľovanie a zastavovanie podvodníkov. Tieto aktivity pomáhajú posilniť úsilie o ochranu rýchlo sa vyvíjajúceho priestoru kryptomien a z Binance to robí bezpečnú platformu pre používateľov a ich investície.

Binance sa tiež aktívne delí o svoje poznatky s bojovníkmi proti zločinu. V roku 2023 ich tím pre vzdelávanie orgánov činných v trestnom konaní, s podporou vyšetrovacieho tímu, poskytol 120 tréningov a workshopov pre orgány činné v trestnom konaní po celom svete, vrátane Ukrajiny, Taiwanu, Južnej Kórey, Hongkongu, Austrálie a Kazachstanu. Tieto úsilia boli neoceniteľné pre úspech hlavných vyšetrovaní a akcií vynucovania práva.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Binance pomáha bojovať proti zločinu

V roku 2023 Binance spolupracovala s Národnou bankou Tadžikistanu a blockchainovou analytickou firmou TRM Labs, čo viedlo k zatknutiu niekoľkých kľúčových členov teroristickej skupiny Islamský štát – Khorasan Province (ISKP) a pomohla Kráľovskej thajskej polícii rozbiť medzinárodné zločinecké siete zodpovedné za podvody v hodnote miliónov dolárov, ktoré sa týkali tisícok obetí.

Je dôležité rozptýliť mýty o zločine v kryptosvete, aby sa zvýšila verejná dôvera a podporila väčšia adopcia. Blockchainová technológia sa ukázala byť jedným z najmocnejších nástrojov pre orgány a spoločnosti pri boji proti praniu špinavých peňazí a zločinom súvisiacim s digitálnymi aktívami, ktoré im umožňujú odhaľovať a sledovať digitálne transakcie jednoduchšie a transparentnejšie ako fiat peniaze alebo hotovosť.

Príklady úspešných operácií Binance zahŕňajú spoluprácu s Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI) a ministerstvom spravodlivosti USA v prípade tzv. pig butchering podvodu, kde bolo zhabaných viac ako 112 miliónov dolárov, a tím Binance pomohla rýchlo identifikovať a obmedziť tok nelegálnych finančných prostriedkov cez platformu, čo priamo podporilo zotavenie finančných prostriedkov stratených obetiami.

Binance teda zohráva kľúčovú úlohu v ochrane svojich používateľov a v boji proti zločinu v digitálnom priestore, čím neustále dokazuje svoje odhodlanie chrániť integritu a bezpečnosť globálneho blockchainového ekosystému.

Mohlo by vás zaujať: Kryptomenová burza Binance zlomila dôležitý rekord 

Autor:
Henrieta Balázsová
Henrieta Balázsová

Vyštudovala psychológiu, no nakoniec jej učaroval svet marketingu. Na vlnách kreatívy surfuje od roku 2016. Venovala sa aj redaktorskej a editorskej činnosti pre viaceré redakcie.