Najväčšia americká banka pokračuje v podpore digitálnych technológii – chce konkurovať platobným gigantom

Novinky JPMorgan a jej nový projekt
JPMorgan a jej nový projekt. Zdroj: shutterstock.com/William Barton/Denphumi
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

JPMorgan patrí k najväčším svetovým bankám podporujúcim blockchainovú technológiu a kryptomeny. Najnovším počinom má byť digitálna peňaženka, ktorá má byť priamou konkurenciou platobných gigantov ako PayPal či Apple Pay. Informoval o tom portál Finbold.

JPMorgan a kryptomeny

Jedna z najstarších a najväčších bankových spoločností na svete pracuje na spustení digitálnej peňaženky. Tá by mala podporovať aj platby kryptomenami. JPMorgan chce týmto krokom zasadiť úder platobným gigantom PayPal a Apple Pay.

JPMorgan patrí k najaktívnejším spoločnostiam v oblasti inovácií platieb a finančných služieb. Okrem blockchainovej technológie sa tentokrát rozhodla o spoluprácu so spoločnosťou Zelle, ktorá ponúka služby v oblasti platobných prevodov. Banka JPMorgan však v tomto prípade bude musieť rátať s ďalšou konkurenciou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Podobné projekty majú podľa denníka Wall Street Journal čoskoro spustiť ďalšie banky na čele s Bank of America, Capital One Financial, či U.S. Bancorp.

Prečítaj si tiež: Ste na kryptomenách stratový? Tento návod to hneď zmení

Zaujímavosťou je, že spomínaná digitálna peňaženka nebude od vás potrebovať žiadne údaje čí čísla. Postačí jej váš e-mail. Malo by sa tak výrazne znížiť riziko podvodov. Okrem podpory viac ako 150 kreditných či debetných kariet zatiaľ nie je známe, aké kryptomeny by mohol tento projekt podporovať.

JPMorgan už v minulosti viac krát dokázala, že jej blockchain neprekáža. Skôr naopak, chce jeho potenciál naplno využiť. Dôkazom je aj zrealizovanie prvej cezhraničnej transakcie s využitím decentralizovaného financovania DeFi.

„Ide o veľký krok k umožneniu efektívnejších a integrovanejších globálnych finančných sietí. Projekt Guardian nám umožňuje preskúmať potenciálne DeFi aplikácie na veľkoobchodných trhoch,” uviedol Sopnendu Mohanty, ktorý je riaditeľom singapurského menového úradu.

Viac si môžete prečítať tu: Obrovský míľnik pre kryptomeny! Banka JPMorgan búra svojím najnovším počinom predsudky