bank of canada

Ak ich nemôžeš poraziť, staň sa jedným z nich. Zdá sa, že Bank of Canada sa inšpirovala týmto prastarým múdrom a vyvíja novú digitálnu menu, ktorá má postupne nahradiť fiat. Vo svojej prezentácie “Central Bank Money: The Next Generation” predstavila rôzne výhody digitálnych peňazí. Okrem iného vraj umožnia zdieľanie osobných údajov (napr. história transakcií) s políciou a úradmi, čo je dnes veľmi komplikované.

Problémový Bitcoin

Keď bol Bitcoin pred desiatimi rokmi predstavený verejnosť, šokoval svojimi unikátnymi vlastnosťami. Možnosť bezpečne a anonymne presúvať hodnotu cez internet bez potreby dôveryhodnej tretej strany znela, a stále znie, veľmi lákavo. Mnohí vtedy Bitcoinu predpovedali veľkú budúcnosť. Prešlo desať rokov a zdá sa, že mali pravdu.

Bank of Canada však našla spôsob, ako bojovať proti tejto hrozbe. Kryptomeny vníma ako konkurenciu klasického bankového systému a jediný spôsob ako jej čeliť je inovácia.

“Aby sme ostali v hre, musíme inovovať. Nová digitálna mena podporená vládou by mala takmer všetky výhody súčasného centrálneho bankovníctva a občanom by poskytla lacné a rýchle elektronické platby kdekoľvek na svete.”

Plán kanadskej banky znie veľmi dobre. Súčasný transakčný systém má svoje korene ešte v minulom tisícročí a pre rok 2019 je absolútne nedostatočný. Digitálna mena založená na najnovších technológiíách je určite krok správnym smerom.

Bank of Canada však musí jednať rýchlo, pretože tlak z krypto-sveta silnie. Ak bude čakať pridlho, možno už bude neskoro.

Sledujte kryptomagazin na facebooku.

Čo čítať ďalej?

Bývalý šéf Google Africa – Bitcoin je dar pre krajiny tretieho sveta

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance