Bakkt spúšťa obchodovanie kryptomien! – Do trhu mieria veľké peniaze

0

Spoločnosť Bakkt po dlhých odkladoch konečne spustila testovaciu platformu pre kryptomeny. Projekt bude slúžiť pre inštitúcie, ktoré podľa niektorých zdrojov čakajú práve na spustenie platformy Bakkt, aby mohli vstúpiť do trhu s kryptomenami. Očakáva sa, že práve Bakkt bude hnacím motorom pre ďalší bull run a posunie Bitcoin k novým ATH.

Po dlhých odkladoch konečne spustené

Spustenie Bakkt platformy bolo odďaľované niekoľko mesiacov. Hlavným problémom bolo povolenie od úradov USA, pretože ako všetci dobre vieme, americké úrady pristupujú ku kryptomenám veľmi opatrne. Avšak nakoniec im dali zelenú a tak sa môžeme tešiť na prísun nových investorov do Bitcoinu.

Už v júni sa vyjadril COO Adam White, že platforma bude spustená v tento deň.

„22. júla, dva dni po 50. výročí Apolla 11, zaháji Bakkt testovanie akceptácie používateľov pre svoje Bitcoin futures zalistované a obchodované na ICE Futures USA a ICE Clear US.“

Mohlo by vás zaujímať: Ako nájsť ďalší „Bitcoin“ – Kde hľadať nástupcu Bitcoinu a aké má mať vlastnosti

Nie sú Futures ako Futures

Zatiaľ čo obchodovanie Bitcoin Futures nie je nič nové, od spoločnosti Bakkt funguje na inom princípe. Futures kontrakty sú totiž fyzicky kryté Bitcoinom. Investori získavajú na konci zmluvného obdobia reálne BTC, nie peniaze. Oproti tomu CME Bitcoin Futures sú kryté iba hodnotou Bitcoinu, nie samotnými mincami. To znamená, že neprebieha nákup Bitcoinov a tým pádom neprinášajú vplyv na trh.

Bakkt tiež poskytne plne regulovanú, inštitucionálnu starostlivosť o digitálne aktíva. Firma požiadala o licenciu pre uchovávanie kryptomien, čo jej umožnilo stať sa „opatrovníkom“ so stomiliónovým poistným krytím. Obchodná platforma bude slúžiť aj ako indikátor trhu, ktorý sa neopiera o „zmanipulovanie“ burzovej ceny. Zjednodušene povedané, ide o prvý fyzický Bitcoin produkt, ktorý budú inštitucionálni hráči pohodlne využívať a otvára sa im tak cesta do sveta kryptomien.

Bakkt ako ťahúň ceny smerom nahor?

Firma Fundstrat minulý týždeň uviedla, že Bakkt bude veľkým „urýchľovačom“ rastu Bitcoinu. Viac než 150 inštitucionálnych investorov a poskytovateľov služieb sa minulý týždeň zúčastnilo Bakkt Institutional Digital Asset summitu a ohlasy boli pozitívne. Komisia pre obchodovanie s komoditami a futures potvrdila, že inštitucionálny dopyt po Bitcoine rastie. Ako píše správa listu Fundstrat:

„Komisia vidí rastúci dopyt a záujem o Bitcoin Futures zo strany verejnosti.“

Záver

Mnohí špekulovali o tom, že spustenie Bakktu bude mať dominový efekt pre ďalšie inštitúcie a spustí tak vlnu, ktoré prinesie do kryptomien veľké peniaze. Platforma totiž prináša veľa výhod, ako napríklad spoľahlivý cenový indikátor Bitcoinu, ktorý nepodlieha manipulácii, možnosť uchovávať samotné BTC a ochrániť ho tak pred odcudzením. Skrátka, platforma od Bakktu je presne to, na čo mnoho ľudí čakalo a osobne dúfam, že keď sa skončí testovacia verzia, tak na trh vtrhne pozitívna nálada a BTC poletí smerom hore.

Čo čítať ďalej?

Pravda o multitaskingu – Je pre človeka nebezpečný?

Zdroj:
ccn.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre