Až 83% altov, ktoré dosiahli ATH v 2018 je dole o 90%!

0

Údaje zhromaždené spoločnosťou Messari naznačujú, že 157 kryptomien, ktoré dosiahli rekordné maximá v roku 2018, stále naráža na ceny, ktoré sú o viac ako 90% nižšie ako ich ATH.

Dáta ukazujú, že 83% kryptomien, ktoré v januári 2018 vytvorili historické maximá, sú stále od nich vzdialené najmenej o 90%.

Údaje zaznamenal analytik CMT Digital Matt Casto, ktorý tweetoval údaje ukazujúce priemernú návratnosť investícií alebo ROI kryptomien zoradených podľa roku, v ktorom zaznamenali rekordné cenové maximá.

Súbor údajov zahŕňal 410 aktív, ktoré zaznamenali rekordné ceny počas roku 2017 alebo neskôr. Až 157 mincí z roku 2018 si počínalo najhoršie s priemerom -90,71% od predchádzajúceho ATH.

Najlepšie kryptomeny roku 2017 sa odvtedy zrútili v priemere o 82%, zatiaľ čo v roku 2019 percento kleslo na 72% a výsledky v roku 2020 sa znížili na 53%.

Čítajte tiež – Bitcoin za milión dolárov do roku 2025! Je to reálne?

Altcoin sezóna?

Napriek zlému výkonu mnohých altcoinov v porovnaní s ich rekordnými maximami však mnoho starších altcoinov stále prinieslo enormné percentuálne zisky od dosiahnutia dna. Odkedy našli lokálne minimá počas „Čierneho štvrtka“ v marci 2020 mnoho altcoinov dodnes dosahuje veľmi slušné zisky.

Na mieste je preto otázka, či a kedy nastane altcoin sezóna. V prvom rade musia altcoiny dlhodobejšie stabilne rásť a hlavne rýchlejšie ako cena BTC. Ak bude systematicky rásť celý trh pričom altcoiny v tempe predbehnú BTC, potom môžeme hovoriť o altcoin sezóne. Ide o stav kedy napriek nárastu ceny BTC voči fiat mene stráca svoju dominanciu.

ANALÝZA – Vylial sa kurz Bitcoinu z konsolidačného patternu?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre