ANALÝZA – Striebro (SI) je v reakumulačnom pásme, prerazíme?

BitmarketsKvakomat mobil

V piatkovej analýze sme sa zamerali na trh so zlatom, kde je situácia po technickej stránke celkom pozitívna. Ale ako je na tom napríklad striebro (SI)? Trh má tiež potenciál zase pokračovať v raste a zaujímavosťou je, že za posledných cca deväť mesiacov je o niečo silnejšie ako žltý kov. Osobne si myslím, že dôvodom je priemyselná výroba.

Je tu teda nemalá možnosť v potenciálnom zhodnotení tohto drahého kovu. Avšak, ako som práve v analýze zlato spomínal, drahé kovy bez vyššej inflácie nemôžu ísť nahor. Respektíve potrebujeme fundamentálne opodstatnenie na zaisťovanie v drahých kovoch. Vďaka poslednému fiškálnemu stimulu sa im síce podarilo vyhnať infláciu do vyšších čísel, ale otázkou je, či sa im vyššiu infláciu podarí aj udržať. Ak nie, expanzia na striebre nemusí mať dlhý priebeh, keď k tomu príde.

Aktuálna situácia na 1W TF SI (striebro)

stříbro

Čo sa teda týka týždenného grafu pre striebro, kurz konsoliduje v rámci zakresleného obchodného pásma. A ak sa nič výrazne nepokazí, mali by sme sa nakoniec dočkať silného breakoutu up. Preto ho tiež považujeme za reakumulačné. Uvedené pásmo má celkom široké rozpätie v rozmedzí 29,855 – 21,831 USD/unca. Horná hranica je teda tvorená S/R levelom, na ktorom prišlo už k dvom zamietnutiam.

Druhé zamietnutie prišlo začiatkom februára a skončilo v dosť nelichotivej podobe. Týždenná sviečka má podobu Doji a horný knôt je extrémne dlhý, takže samotné zrazenie ceny bolo dosť masívne. Väčšinu času má trh tendenciu držať sa nad S/R levelom 24,191 USD/unca a relatívne nedávno sme sa aj dočkali pekného odrazu od tejto úrovne.

Dotyková sviečka má podobu Hammer, čo je významný signál pre ďalší rast. Expanzia trvala až po úroveň 26,341 USD/uncu, kde sa zotrvačnosť zastavila. K rotácii však nedošlo, iba pod úrovňou konsolidujeme. Ak týmto spôsobom kurz pod rezistenciou konsoliduje, je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa dočkáme nového pokusu o prerazenie. Striebro má potom voľnú cestu k hornej hranici pásma.

Indikátory

Týždenné RSI je na základe vývoja veľa neutrálne, ale hodnoty indikátora sa skôr zdržujú nad 50 bodmi. Na MACD došlo vo februári k bullish crossu, ale nakoniec sa signál rýchlym bearish crossom zneplatnil. Pripomínam, že na zlate sa tiež schyľuje k bullish crossu. Ale ako vidíte, nie je to záruka ničoho.

Aktuálna situácia na 4H TF SI (striebro)

Na intraday grafe chcem akurát ukázať, ako vyzerala expanzia za predošlých pár týždňov. Išlo vcelku o striedmy vývoj v rámci zakresleného kanála. Na 4H grafe môžeme aj sledovať, že síce na rezistencii prebehlo zamietnutie, ale následný price action skutočne skôr pripomína prípravu na obnovenie snáh o breakout.

Na záver

Keď pozorujeme vývoj za obdobie niekoľkých predošlých týždňov, zistíme, že striebro má veľmi podobný priebeh ako zlato. Ak teda žltý kov zostane silný, aj jeho menší súrodenec nás môže nadchnúť budúcim vývojom. Fundamentálnou rovinou však nie som si úplne istý a myslím, že v tomto smere sa dozvieme viac, až budú dostupné makroekonomické dáta za apríl.

ANALÝZA – Zhrnutie apríla. Bitcoin má za sebou náročný mesiac, čo ho ešte čaká?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

txbOkazio mobil