Analýza – Zlato a striebro naberajú momentum! Dosiahnu v septembri nové maximum?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Poslednú analýzu na drahé kovy máme z polovice minulého mesiaca a vtedy sme boli v podstate na začiatku korekcie, ktorá trvá doteraz. Na druhej strane je tu zrejmá snaha o konečné nadviazanie na predchádzajúcu rally, takže sa rozhodne oplatí trh so zlatom a striebrom pozorne sledovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Aktuálna situácia na 4H TF spotovéhu trhu zlata

Na trhu so zlatom je jednoznačne najspoľahlivejší level 1 903 USD/unca, čo akurát zopakujem, že je pôvodné historické maximum. Okrem 11. augusta všetky ostatné dotyky kurzu s týmto supportom skončili veľmi pekným odrazom smerom nahor. Samotná korekcia vzhľadom k price action nie je taká agresívna a v podstate ide o stranový pohyb.

Ale nakupujúcim sa stále nedarí vytvoriť vyššie lokálne high. To je samozrejme problém a teoreticky by to mohlo časom spôsobiť stratu iniciatívy, čo sa týka bránenia supportu 1 903 USD/unca. V súčasnosti kurz testuje rezistenčnú trendovku, ktorú sa podarilo asi pred troma dňami prelomiť. Úspešný retest by mal vyústiť do pokračovania rastu.

Indikátory

Na oboch indikátoroch sa dá rozpoznať grafický pattern – symetrický trojuholník. Prerazenie na akúkoľvek stranu bude mať samozrejme vplyv na budúci vývoj. Z indikátora RSI a MACD je taktiež zreteľné, že volatilita postupne klesá. To akurát signalizuje, že sa blíži väčší pohyb. A ten je práve očakávaný vo chvíli, keď dôjde k prerazeniu jednej zo zakreslených strán.

Aktuálna situácia na 4H TF trhu striebra (CFD)

Štruktúra trhu so striebrom sa do istej miery podobá trhu predošlému. Tu hrá úlohu hlavného supportu S/R level 26,163 USD/unca. Na tejto hranici máme mnoho odrazov a za posledný mesiac bola veľmi efektívna. Ani tu sa však nedarí vytvoriť vyššie lokálne high, čo by mohlo byť pre nakupujúcich zreteľným nákupným signálom.

Kým sa teda nepodarí prelomiť zakreslenú rezistenčnú trendovku, stranový pohyb kurzu pretrvá. V horšom prípade môže dôjsť k prerazeniu supportu, ale to sa mi zdá menej pravdepodobné.

Indikátory

Na indikátoroch RSI a MACD je opäť zakreslený symetrický triangel, v rámci ktorého sa krivky pohybujú. Rovnako ako pri zlate, aj tu volatilita sústavne klesá, čo nám napovedá blížiaci sa mohutnejší pohyb. Keď krivky prerazia horné strany oboch trojuholníkov, tak to býci určite budú považovať za nákupný signál.

Záver

Na trhu so zlatom a striebrom sa bez debaty chystá niečo veľké. Akurát sa už len vyčkáva, kým to príde. Na zlate je ten býčí trend očividný a čaká sa len na to, až korekcia dospeje do svojho konca. Čo sa týka striebra, tu sme od ATH ešte dosť ďaleko. Aj tak si však myslím, že nie je od veci tvrdenie, že aj tento drahý kov je už jednou nohou v bull trende.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Vyplnění gapu prozatím odloženo, jdeme up?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre