Analýza, ktorá vyráža dych: Známa kryptomena môže narásť až o 900 %

Analýzy XRP údajne zaznamená nárast 900 %
XRP údajne zaznamená nárast 900 %. Zdroj: stock.adobe.com/24K-Production
BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Ripple už takmer dva roky bojuje s americkým regulačným orgánom, ktorý spoločnosť zažaloval za údajné prevádzkovanie neregistrovaných cenných papierov, ktorým mal byť token XRP. Napriek tomu, že Ripple dosiahlo voči SEC-u čiastkové víťazstvo, spor sa ťahá naďalej. Medzitým však piata najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie zaznamenáva spolu s celým kryptotrhom nárast.

Ako uviedol portál Beincrypto, analytik Tony „The Bull” vidí podľa scenára z roku 2017 potenciál na rast XRP až o 900 % v najbližšom roku. Od začiatku roka 2023 pritom XRP vyrástol už o 95 % a aktuálne sa podľa Coinmarketcap obchoduje na hodnote 0,6615 USD.

„Japonský obrazec” predzvesťou cenovej explózie

Analytik Tony „The Bull” sa so svojimi sledovateľmi na X (predtým Twitter) podelil o nezvyčajnú podobnosť obrazcov na mesačnom grafe XRP. Technický obrazec, ktorý sa nápadne podobá sviečkovej formácii, ktorá sa na grafe vytvorila v roku 2017 a po ktorej nasledovala masívna cenová explózia, je podľa neho jasne „bullish”.

„XRP v priebehu mesiaca vytvorila rovnaký japonský sviečkový obrazec ako na konci roka 2017; tento pohyb predchádzal 900-percentnému nárastu,” napísal analytik. Ak sa tento model zopakuje, cena XRP by mohla vzrásť o 900 % a prekonať svoje staré historické maximum 3,40 USD. Tony pritom verí, že ešte do konca novembra by cena mohla poskočiť na 2,40 USD. To by predstavovalo pre token mimoriadny úspech.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

BlackRock vyvrátil fámy o XRP ETF

Ako môžeme vidie na grafe vyššie, cena tokenu XRP poskočila v posledných dňoch výrazne nahor, aby vzápätí prudko klesla. Na svedomí to malo vzrušenie, ktoré vyvolali informácie o podaní žiadosti spoločnosti BlackRock na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy o schválenie spotového XRP ETF. Situácia, ktorá opäť potvrdila obrovskú zraniteľnosť trhu kryptomien vzhľadom na fundamentálne správy, sa udiala pred pár dňami. Na webovej stránke Delawarského oddelenia pre korporácie sa skutočne objavila registrácia BlackRock XRP Trust od žiadateľov BlackRock Advisors a Daniela Schweigera.

Ako sa však čoskoro ukázalo, čo ako prvý potvrdil analytik Bloomberg Eric Balchunas, v chybne vyplnenej žiadosti sa vyskytovalo množstvo nezrovnalostí a išlo teda o podvod. Neskôr i samotná spoločnosť BlackRock vyvrátila tieto fámy a informovala, že nežiadala a ani nebude žiadať zatiaľ o žiadne iné ETF okrem bitcoinového a ethereového, ktorých žiadosti sú už predložené, ako sme informovali.

Mnohí si spomenú, aké šialenstvo vyvolala v polovici októbra správa Cointelegraph, že spotové bitcoinové ETF bolo schválené. Cena vtedy vystrelila nad 30 000 dolárov, aby sa po dementácií týchto správ vrátila späť na vtedajšie hodnoty okolo 26 000 dolárov. O udalosti sme informovali tu. Tieto falošné informácie, ktoré sa v kryptopriestore vyskytujú čoraz častejšie sú dôrazným zdvihnutým prstom na potrebu overovania si informácií pochádzajúcich z rôznych neoverených zdrojov.

Prečítajte si aj: Držitelia Bitcoinu zbystrite: Blíži sa cenová korekcia

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BeincryptoTAGY: