Analýza BTC a ETH – Je teraz správny čas na vstup do obchodu?

0

Bitcoin nám počas minulých hodín mierne poskočil. Po dlhšej dobe sa opäť ukázal nad 10 000 USD. Žiaľ, nad touto úrovňou sa udržal iba niekoľko hodín. Nasledoval tvrdý dump o 1 000 USD. Čo sa vlastne stalo? 

Veľmi dôležité je spomenúť výpadok BitMEX-u. Táto najväčšia krypto derivátová burza zaznamenala počas dnešného dňa jeden z ďalších veľkých výpadkov. 15 minút nebolo možné otvoriť a ani zatvoriť obchod. Zaujímavé, že k výpadku došlo počas veľkého pump pohybu. Zatiaľ čo na ostatných burzách Bitcoin vypumpoval, tak obchodníci z BitMEX-u sa mohli smutne pozerať na blížiacu sa likvidáciu účtov, ktorá prebehla hneď po znovu spustení obchodovania. Fakt, že počas veľkých pohybov na trhu je BitMEX v offline režime, začína znepokojovať veľkú časť trading komunity. Či ide vždy o náhodu alebo zámer, môžeme len špekulovať. Nikto nemá prístup k interným informáciám z burzy. Na druhej strane je na zváženie, prečo sa tento problém opakuje stále dookola a nikto sa nemá k vyriešeniu problému.

Z pohľadu technickej analýzy Bitcoin aj naďalej po fake break out pohybe pokračuje v ABC korekcii. Nachádza sa v poslednej vlne C, čo by mohlo značiť, že najbližšie dni nás minimálne ešte jeden bearish pohyb môže čakať. Zatiaľ vyčkávam s buy orederom na hodnote 7 400 USD, kde je dôležitá Fib. retracement hladina.

[caption id="attachment_52241" align="aligncenter" width="1805"]bitcoin, Analýza BTC a ETH – Je teraz správny čas na vstup do obchodu? 02.06. 2020 BTC/USD[/caption]

Oplatí sa teraz kúpiť Bitcoin?

Z pohľadu hodlera zastávam názor, že vždy je tá správna šanca na nákup. Nie som síce BTC maximalista, ale verím, že Bitcoin bude pravdepodobne ešte niekoľko desaťročí dlhodobo rásť. Ide o alternatívne financie, do ktorých prúdi kapitál od nespokojných občanov takmer z každého štátu na svete. Dolárová ekonomika je postavená na dlhu a na tom, aby bohatí ešte viac bohatli. Kryptomeny naopak, dávajú priestor chudobnejším ľudom, ktorí tužia po zmene. A kto by predsa nechcel byť bohatý (alebo aspoň minimálne šťastný)?

ETH/BTC – Bude pokračovať v bullish trende?

[caption id="attachment_52245" align="aligncenter" width="1805"]bitcoin, Analýza BTC a ETH – Je teraz správny čas na vstup do obchodu? 02.06. 2020 ETH/BTC[/caption]

ETH sa aj napriek podivným pohybom na BTC veľmi dobre drží v bullish trende a po menšej korekcii zatiaľ pokračuje v lokálnom raste. Podľa môjho názoru už počas nasledujúcich hodín budeme sledovať pokus o vytvorenie dvojitého vrcholu na úrovni okolo 0,026 BTC. Samozrejme, treba počítať aj s možným poklesom v podobe ABC korekcie. Nebude ETH rásť donekonečna.

Autorom týchto analýz je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

Ako použiť túto analýzu?

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTUBE s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

2.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre