Analýza Bitcoinu – Kde možno očakávať vrchol aktuálnej rallye?

1

Po týždni som si pre vás pripravil ďalšiu analýzu na trh s Bitcoinom (BTC) a asi nie je úplne potrebné zdôrazňovať, že sa toho za ten týždeň odohralo naozaj veľa. Trh sa dokázal solídne vyhajpovať, čo sme tu niekoľko mesiacov jednoducho nemali. Osobne ani nevidím problém v tom, aby expanzia nepokračovala vyššie.

Je pravda, že je to solídne prepumpované už aj na denných časových rámcoch, ale to nie je počas FOMO vôbec spoľahlivý indikátor na obrat. Úplne stačí korekcia v podobe stranového alebo malého poklesu a môžeme zase hore. Tie davy ľudí vôbec nezaujíma, že sú nejaké indikátory vyšponované. Tým ale nehovorím, že to máte ignorovať. Len je potrebné si uvedomovať súvislosti.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

V minulej analýze sme mali čerstvo po breakoute z toho klesajúceho kanála/symetrického triangla. Na tomto konkrétnom grafe to nie je až tak dobre vidieť, tak sa pre lepšiu prehľadnosť pozrite na grafy v predošlej analýze. Spočiatku bol postup kurzu dosť striedmy v rámci toho úzkeho rastúceho kanála. Na S/R úrovni 9 401 USD dokonca došlo k poznateľnému zakolísaniu.

Ale nakupujúcich to neodradilo, takže pokračovali vo svojom nákupnom tlaku, vďaka čomu úroveň 9 401 USD padla. Tento prieraz bol rozhodne jeden z významných čiastkových úspechov. Kurz následne pokračoval v striedmej expanzii až k S/R levelu 9 727 USD. Keď táto hranica padla, nákupný tlak sa masívne zdvihol.

Nakupujúci to očividne brali ako jasný signál na nákup a vyplatilo sa. Najväčší oriešok bolo rezistenčné pásmo 9 934 USD – 10 481 USD, kde v minulosti postup zlyhal. Teda tu skutočne môžeme spozorovať, že istá „obrana“ zo strany medveďov tu bola. Som presvedčený, že vtedy dosť shortárov zarevalo.

Extrémna volatilita

Keď však padla horná hranica toho rezistenčného pásma, tak sa cesta na 12 000 USD v podstate roztvorila dokorán. Cena sa zatiaľ vyšplhala na 11 420 USD, kde máme nepekné zamietnutie postupu. Avšak pri prepade býci začali úroveň 10 674 USD iniciatívne vykupovať, čím cenu pushli k S/R hranici 10 926 USD.

Na Bitcoine je teda extrémne volatilita, ktorá môže prepákované pozície ľahko zlikvidovať. V každom prípade si myslím, že Bitcoin si dá chvíľu oddych a skôr uvidíme krátky sideways postup, a potom otestujeme 12 000 USD. Neočakávam však, že sa dostaneme vyššie. Okolo 12 000 USD je ohromná ponuka a nebude ľahké preraziť. Skôr to bude šanca pre alty.

Indikátory

Vrchol je na RSI skoro 88 bodov, čo je veľmi vysoké číslo.Teraz sme však na 80 bodoch, takže aspoň k nejakému prečisteniu došlo. Najviac ale kvitujem fakt, že sme tak dlho v prekúpených hodnotách a stále sa tam držíme – to je známka FOMO.

Na MACD sme v hodnotách, kde v minulosti často dochádzalo k preklopeniu. Určite to nie je možné ignorovať, ale v takom hype nevidím dôvod, prečo by sme nemohli ešte vyššie.

Aktuálna situácia na mesačnom TF BTC/USD

Na mesačnom grafe by som chcel ukázať, čo sa mi strašne nepáči. A to sú strašne nízko zobchodované objemy za mesiac júl. Je to smiešne málo. A aby sme sa hore udržali, potrebujeme za nasledujúci mesiac rozhodne väčšie objemy.

Inak, ak sa dostaneme na 12 000 USD, tak sme možno vonku z toho veľkého triangla, ktorý máte pred sebou. To by bola významná udalosť.

Záver

Pre Bitcoin je teraz nutné, aby sa cena udržala nad tým pôvodne rezistenčným pásmom – to znamená nad 10 500 USD. Ak pôjdeme nižšie, tak si buďte istí, že pôjde iba o ďalšiu falošnú rallye.

Zatiaľ to ale vyzerá nádejne, a ak sa Bitcoin udrží okolo 12 000 USD, bude to úplne ideálna situácia. Vyššie sa ale len tak ľahko nedostaneme. Na to bude potrebné oveľa viac nákupného tlaku.

Čo čítať ďalej?

Analýza indexov Nasdaq a S&P 500 – Akciový trh zase váha, je to vážne?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.