Analýza Bitcoinu – býčia vlajočka ako predzvesť ďalšieho rastu?

BitmarketsBitmarkets

Od mojej predchádzajúcej analýzy na Bitcoin (BTC) ubehol už takmer týždeň a pripravil som si pre vás menší update, čo všetko sa odohralo. Musím povedať, že po technickej stránke sa trh vlastne nikam neposunul. A tým myslím obe strany, lebo bolo aj evidentné, že tých 12 000 USD nebude ľahké prekonať. 

A tak teda dáva zmysel, že nakoniec došlo k vytvoreniu nejakého patternu, vďaka ktorému dôjde k príprave pred ďalším pokusom o prerazenie. Zároveň príde samozrejme aj k nejakej tej reakumulácii v rámci daného grafického útvaru, ktorým je býčia vlajočka.

Ešte včera som predpokladal, že počas víkendu dôjde k breakoutu, ale teraz to skôr vyzerá, že to nastane neskoro v noci z nedele na pondelok. Osobne sa mi to nepáči, pretože nemám vo zvyku sedieť pri monitore o tretej ráno a čakať, až to príde.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Krátke zhrnutie toho, čo už vieme z minulej analýzy – počas toho dropu z predošlého víkendu zafungoval ako support EMA 55 a samozrejme aj S/R level 10 500 USD. Ten cenový support bol práve považovaný za silnú úroveň, ktorá by prepad mala zastaviť a tak sa aj stalo. Keď sa však situácia po odraze kurzu trochu upokojila, cena pokračovala ďalej v expanzii.

Ale tá samotná expanzia bola teraz veľmi striedma a zastavila sa v blízkosti tých 12 000 USD, čo je tá naša kľúčová rezistencia. Momentum sa asi na 24 hodín preklopilo, čo vyústilo zase do prepadu, ktorý bol ale tentoraz oveľa slabší, keď EMA 55 zase zafungovala ako support.

Býčia vlajočka

Teraz už bolo zrejmé, že sme v nejakom trojuholníkovom útvare a osobne sa prikláňam k býčej vlajočke. Avšak, nie je to asi úplne učebnicový prípad, ale na druhej strane to na obyčajný symetrický triangel má príliš nízky sklon na obidvoch stranách. V každom prípade v rámci patternu už došlo k ABCD vlne a chýba len tá posledná – E.

Po vlne E by teda mal nastať výrazný pohyb a to na akúkoľvek stranu – pravdepodobnejší je však pri býčej vlajočke, že cena z patternu skôr pumpne. Stačí teda sledovať reakciu kurzu na posledný dotyk so spodnou hranou a určite sa oplatí pozorovať aj objemy. Pre úplnosť len doplním, že dotyk v bode E nie je žiadnou podmienkou a k prerazeniu môže dôjsť už teraz.

Indikátory

Čo sa týka RSI, tak vývoj krivky akurát potvrdzuje, že cena sa pohybuje v nejakom grafickom patterne. Ale aj vývoj krivky tohto indikátora má nejakú štruktúru a práve tá sa mi veľmi nepáči. Skôr to totiž vyzerá ako príprava na prerazenie smerom nadol.

Na MACD indikátore sa desať dní presadzuje negatívne momentum, takže od pomerne vysokého vrcholu sme blízko neutrálnej nulovej hodnoty. Do negatívneho hodnotového pásma sme sa však zatiaľ nedostali.

Záver

Je jasné, že čoskoro dôjde k väčšiemu pohybu. Je zásadné, aby kľúčový odpor na 12 000 USD bol prerazený, čo by následne malo vyústiť do ďalšieho kurzového rastu. Následne by bolo aj podstatné, aby trh túto úroveň využil ako podporu.

Ak dôjde k zlyhaniu a poklesu ceny pod 12 000 USD, tak je ďalšia zastávka opätovne tých 10 500 USD. Prelomenie tohto levelu by potom znamenalo pravdepodobný drop k 9 466 USD – 8 883 USD.

Čo čítať ďalej?

Analýza BTC – Prišlo avizované zamietnutie, môžeme čoskoro očakávať pokračovanie v expanzii?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Solaxy PC bannerAnycoin mobil banner