ANALÝZA – Dočkáme sa tento týždeň nového historického maxima Bitcoinu?

0

Vzhľadom na to, že máme po týždennom close, je na na mieste si urobiť zase update pre Bitcoin (BTC). V predchádzajúcej analýze sme konštatovali, že trh stále stagnuje a nie je akosi schopný a preraziť cez rizikovú oblasť, kde sú dosť aktívne medvede. To sa v podstate nijako nezmenilo a my stále čakáme na nejaké rozuzlenie. Osobne si myslím, že sa tento týždeň rozhodnejšieho pohybu dočkáme.

Aktuálna situácia na 1W DXY

Pre úplnosť si prvýkrát v stručnosti rozoberieme dolárový index, pre ktorý nebol predošlý týždeň vôbec pozitívny. Pôvodne sa zdalo, že máme dno lokálne poklesu na 90,5 bodu, ale nakoniec sa zostup rozbehol znova. Na základe čerstvého price action som dospel k záveru, že index nájde dno najskôr až na ročnom low, ktoré sa vytvorilo začiatkom januára na 89,2 bodu.

A potom sa teda uvidí podľa reakcie kurzu na spomínanej hladine. V každom prípade považujem za dosť bearish fakt, že Bitcoin vlastne nijako nevyužíva risk on prostredie na trhoch. Keď totiž takým spôsobom DXY oslabuje, naznačuje to práve vhodné podmienky pre rizikovejšie aktíva ako je Bitcoin. Namiesto toho pekne rastú akcie (DJI a S&P 500) a dokonca aj zlato.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Teraz prejdeme k týždennému grafu BTC – posledná zatvorená sviečka naozaj nie je nič extra. Pritom tá predošlá je dosť býčia, ale rovnako to trh nedokázal absolútne využiť. Stagnácia teda pokračuje a je dosť možné, že bude pokračovať aj naďalej. Myslím si však, že sa BTC nakoniec podarí preraziť blízku rezistenciu a pokoriť tak all time high.

Nevidím síce do budúcnosti, ale dovolil by som si tvrdiť, že sa vyšší vrchol vytvorí len veľmi tesne rovnako ako predtým a kurz rýchlo zarotuje dolu. Bitcoin je totiž naozaj slabý a nedokážem si predstaviť, odkiaľ by sa zrazu objavilo dosť agresívnych nakupujúcich ochotných cenu pushovať vyššie. Aspoň z toho, čo nám graf ponúka, nie je absolútne vidieť nejakú silu, ktorá dokáže razantne trh popohnať.

Dosiahne Bitcoin v marci nové historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum, či ďalšie kryptomeny? Ak nechcete prerobiť, musíte si nájsť kvalitnú, bezpečnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame Binance, ktorá je svetovou špičkou. Na Binance nájdete široký výber kryptomien a na obchodovanie platíte úplné minimum (0,1% a menej).

Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Indikátory

Aby toho nebolo málo, prierazom na nové historické maximum sa na RSI akurát vygeneruje ďalšia divergencia. Konkrétne štvrtá, takže medvedia divergencia bude už štvornásobná. Ak máme teda sledovaný indikátor brať úplne vážne, na silnú expanziu to po prerazení na nové ATH práve nevyzerá.

Na MACD máme bearish cross, ale bez ďalších signálov tam môže pokojne strašiť aj naďalej, pretože sám o sebe nič neznamená. Bez potvrdenia tento signál nemá žiadnu váhu, no potenciálnym rizikom však je. Za potvrdenie by sme mohli považovať mohutné výpredaje.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Čo sa týka denného grafu, kurz je stále v rámci zakresleného expanzívneho kanála. Ale toho priestoru vnútri zmienenej štruktúry veľa nie je, takže by sme sa počas nasledujúcich dní mali dočkať rozhodnejšieho pohybu. Býci sa však stále nemôžu prehrýzť cez rizikovú oblasť, ktorá začína na Fibonacciho úrovni 61,8 %.

Na druhej strane sú však nakupujúci schopní BTC brániť pred ďalším poklesom. Z toho vyplýva, že shortári na trh naozaj vstupujú, až keď cena otestuje tých 61,8 % na Fibo. Kurz však potom bude ako v kliešťach. Ak sa kurz určite udrží v rámci kanála, mali by sme sa prerazenia a pokorenia ATH dočkať. Ale ako som povedal, na základe toho, čo vidím, nemá Bitcoin silu pokračovať príliš hlboko do neprebádanej oblasti.

Indikátory

Hodnoty denného RSI sa stále držia v blízkosti 50 bodov, takže podľa indikátora je situácia dosť neutrálna. Na MACD je zase pozitívne momentum také nič nehovoriace.

Na záver

Úprimne ma aktuálny stav na BTC vôbec nebaví a dúfam, že počas tohto týždňa sa dočkáme prierazu, nech je akýkoľvek. Pokiaľ sa skutočne dočkáme prerazenia doterajšieho historického maxima, potrebujeme agresívne price action sprevádzané mohutnými objemami. Myslite na toto, keď k breakoutu príde, pretože hrozí, že sa akurát dočkáme tretieho bull trapu ako 13. marca a 13. apríla.

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) exceluje a naberá zotrvačnosť – Je tu prieraz?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.