Americká vláda si v druhom kvartáli požičia $3000 miliárd! – a preto potrebujeme Bitcoin

0
USA dlh 3000 miliard 2020

Kríza ešte len začala, no FED už stihol vytlačiť 6200 miliárd dolárov. Ide o horibilné číslo, ktoré bude potrebovať na zvládnutie krízy na finančných trhoch. To však podľa všetkého nestačí a americká vláda dnes oznámila, že si v najbližších troch mesiacoch potrebuje požičať ďalších 2999 miliárd!

“Zvýšenie dlhu je zapríčinené impaktom, ktorý má pandémia koronavirusu na americkú ekonomiku. Výdaje, ktoré táto choroba spôsobila našim občanom a podnikom a zmeny v ich zdanení od apríla 2020.”

O rekordnom zadĺžení americkej vlády v najbližších troch mesiacoch na svojom Twitteri informoval The Spectator Index:

Proponenti kryptomien poznamenávajú, že presne to je dôvod, prečo potrebujeme decentralizovanú menu, akou je napríklad Bitcoin – nezávislú na žiadnej vláde alebo centrálnej banke.

Bitcoin halving – Všetko čo o ňom potrebujete vedieť – Čo to je a ako na ňom zarobiť?

Aký veľký je dlh USA?

Aktuálny dlh americkej vlády sa pohybuje okolo 24,9 biliónov dolárov (24 900 miliárd). Tento dlh naberala počas celej svojej existencie. Je šialené čo len pomyslieť, že o tri mesiace to už bude o 12% viac!

Ale ani to nie je koniec. Už teraz sa očakáva, že Amerika si v treťom kvartáli 2020 požičia ďalších 677 miliárd. Toto číslo však môže kvôli COVID-19 ešte poriadne narásť. To samozrejme zvýši aj infláciu dolára – svetovej rezervnej meny – čo sa určite nebude páčiť ostatným krajinám (vrátane Česka, Slovenska a celej EÚ), ktoré ho držia v bankách. USA tak nie len že naberajú dlh, ktorý nikdy nesplatia, ale aj zvyšujú infláciu svojej meny, čím okrádajú celý svet.

FED prestáva nafukovať akciové indexy – Prichádza riadený pád ekonomiky?

Pre Bitcoin je rýchla inflácia doláru pozitívna správa

“Keď vlády zvyšujú množstvo meny v obehu, potrebujete viac papierových (alebo digitálnych – pozn. red.) peňazí na nákup toho istého množstva tovaru, akcií alebo nehnuteľností. Zvýši sa tiež cena ostatných komodít ako ropa, zlato či Bitcoin.”

– povedal Dan Morehead – zakladateľ spoločnosti Pantera Capital

Bitcoin teda v najbližších rokoch s najväčšou pravdepodobnosťou bude rásť, zatiaľ čo inflácia rýchlo znižuje hodnotu každého dolára. Ak by sa situácia FED-u a americkej vláde vymkla z rúk, dolár by sa mohol dostať aj do fázy hyperinflácie.

Požičať si 3000 miliárd je jedna vec, no vytlačiť a postupne napumpovať do ekonomiky vo forme záchranných balíčkov ďalších 6200 miliárd, to je vec druhá. Do obehu sa teraz dostáva obrovské množstvo nekrytých peňazí. A deje sa to všade! nie len v USA.

Americké banky zároveň začali vo veľkom presviedčať klientov, aby v žiadnom prípade nekupovali kryptomeny. Prečo asi? Boja sa?

V žiadnom prípade nekupujte Bitcoin! Radia klientom americké banky

Inflácia Bitcoinu vďaka halvingu padne na polovicu

Navyše, Bitcoin sa teraz chystá na najväčšiu udalosť tohto roka – halving – ktorý jeho infláciu ZNÍŽI na polovicu. Aj preto sa nazýva deflačná mena. Narozdiel od fiat peňazí svoju hodnotu v čase zvyšuje a môžete si zaň kúpiť stále viac. deje sa to už posledných jedenásť rokov a bude sa to diať, dokým sa z neho nestane globálne platidlo a cena Bitcoinu sa nestabilizuje. To však ešte bude trvať ešte desiatky rokov.

Zničiť či cenzúrovať Bitcoin je nemožné. Nesiahne vám naň ani vláda, či exekútor. Na jeho vlastnenie nepotrebujete banku. Dá sa deliť a transakcie trvajú veľmi krátko, oproti bankovým prevodom.

Prichystali sme pre vás rozsiahly článok, ktorý vás prevedie halvingom a dá vám všetky dôležité informácie. Článok sme sa snažili písať nestranne.

Bitcoin halving – Všetko čo o ňom potrebujete vedieť – Čo to je a ako na ňom zarobiť?