Americké akciové indexy po piatkovom zaváhaní pokračujú v raste a dnes otvorili na nových historických maximách. Reagujú tak na americké prezidentské voľby v ktorých vyhral Joe Biden a na oznámenie od spoločnosti Pfizer, ktorá vyvinula účinnú vakcínu proti koronavirusu.

Koniec neistoty ktorá panovala pred voľbami trhom očividne svedčí.

Aj o akciových indexoch sa budeme baviť dnes o 20:00 na streame na našom kanále BitLink. Tak sa nezabudnite pripojiť!

Veľryby niečo chystajú – Čaká nás konečne veľká korekcia?

Dow Jones Industrial Average konečne prekonal marcové ATH

Dow Jones Industrial Average
Dow Jones Industrial Average

Nového ATH sa po ôsmich mesiacoch dočkal aj Dow Jones Industrial Average, ktorý krátko po otvorení búrz atakoval hladinu 30 000 $. Dow Jones sa v posledných mesiacoch nevyznačuje práve najlepšími výsledkami. Oproti konkurenčnému S&P 500 výrazne stráca.

Aktuálne ATH pre DJI činí 29933.83 bodov.

S&P 500 po dvoch mesiacoch opäť na koni

Skvelé správy má aj index S&P 500, ktorý po dvoch mesiacoch konečne prekonal klesajúci trend a aj keď to tak vo štvrtok a piatok nevyzeralo, nakoniec dokázal vytvoriť vyššie high. A zhodou okolností ide taktiež o All Time High 3646 bodov.

Trump vraj použil blockchain, aby odhalil podvody v prezidentských voľbách – Čo je na tom pravdy?

NASDAQ Composite – vytvorí dvojitý vrchol?

NASDAQ Composite
NASDAQ Composite

Najlepšie výkony tento rok podáva jednoznačne technologický index NASDAQ Composite. Technologickí giganti totiž v roku 2020 zaznamenali najväčší rast na čele s Teslou, ktorá sa dostala do prvej desiatky najväčších amerických firiem.

Bohužiaľ, rast tohto indexu dnes zďaleka nie je tak pôsobivý a aktuálne sa už obchoduje pod septembrovým maximom. Je tu teda možnosť, že nakoniec vytvorí iba dvojitý vrchol a bude klesať. I keď pri pohľade na zvyšok ekonomiky tomu veľmi neveríme.

Aktuálne ATH pre NASDAQ Composite je na úrovni 12 108 bodov.

Ako budú akciové trhy reagovať v najbližších týždňoch? Pozrite si náš povolebný stream:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance