Nasdaq, S&P 500

Dnes si dáme opäť kratšiu úvahu, ktorá dlhodobo zaujíma aj mňa. Poďme si viac rozobrať základnú otázku. Pôjde najdôležitejší index S&P 500 na nové maximum kvôli D. Trumpovi?

Na úvod by som chcel upozorniť na môj článok z minulého týždňa, kde som vám odporučil dve „mince so zápalnou šnúrou“. Konkrétne to boli MITH a REP. Netrvalo dlho a REP čoskoro splnil obidva targety. MITH aktuálne splnil jeden target a na zvyšok čakáme. Podobné mince dávam aj do nášho spoločného členstva. Poďme už ale na uvedenú problematiku.

Prečo spomínam D. Trumpa?

Téma, ktorá bude čím ďalej tým viac na pretrase, to sú voľby v USA. Dňa 03.11.2020 sa budú konať voľby na prezidenta v USA. Netreba pripomínať, že USA patrí medzi najsilnejšie krajiny sveta. Rovnako prezident tejto krajiny má oveľa širšie právomoci ako prezident u nás. Dá sa povedať, že D. Trump má v tejto chvíli jediného vážneho proti kandidáta, a to je J. Bidden. Trump je veľký podnikateľ a stratég. Je mu jasné, že ak chce byť znova zvolený, tak ekonomika v USA jednoducho musí rásť a situácia musí byť stabilná.

Trump teda urobí všetko, čo bude v jeho silách, aby potlačil trhy čo najvyššie až do volieb. Práve rastúce trhy a dobre zvládnutá situácia okolo pandémie by mu totiž mohli zaistiť hlas voličov.

Čo si myslí Excavo?

Túto teóriu mám v hlave už niekoľko týždňov a v posledných dňoch mi ju podporil aj trader Excavo, ktorý má najviac sledovateľov na Tradingview. Ako vyzerá jeho graf?

Excavo si myslí, že ešte v lete otestujeme predchádzajúci TOP a potom sa uvidí. Avšak na inom grafe, ktorý už z nejakého dôvodu zmazal hovoril o tom, že FED bude podporovať D. Trumpa a bude naďalej „pumpovať“ likviditu do systému.

Toto je aj jeden z mojich scenárov, ktoré sú reálne a možné. Rásť budeme až do prezidentských volieb v USA a ak má prísť nejaká výraznejšia korekcia, tak príde až potom, prípadne až v roku 2021. V týchto dňoch je už úplne jasné a do očí bijúce, že reálny stav ekonomiky a grafy nemajú absolútne nič spoločné. Zatiaľ čo počet nakazených vo svete opäť prudko rastie a znova sa sprísňujú opatrenia, tak trhy rastú.

Záver

Je možné, aby trhy aj napriek zlej situácii naďalej rástli? Bohužiaľ, áno. Kým bude FED a ECB dodávať nové peniaze do systému, tak trhy budú rásť. V roku 2008 sa celosvetová kríza oficiálna začala pádom Lehman Brothers. Tentoraz to však môže byť úplne iné! Prečo? Centrálne banky takýchto veľkých hráčov zachraňujú. Ak niektorá z obrovských firiem krachuje, tak jednoducho požiada štát o pomoc. Daný štát si „vytlačí“ nové peniaze a tie ponúkne ako záchranu. Samozrejme, nie je to také jednoduché, ale v princípe to funguje takto. Slovenská republika to však sama od seba urobiť nemôže, pretože spadá do EÚ aj do eurozóny. V Spojených štátoch je však toto realita.

Zviezli ste sa na „Minciach so zápalnou šnúrou“? REP a MITH išli do targetu už pár hodín po uverejnení!

Dva signály na nákup altcoinov – Skúste tieto mince od Trader 2.0

Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance