Podľa správ z miestnych médií indická vláda rozhodla, že nebude uvádzať úplný zákaz kryptomien, avšak namiesto toho bude rozumne regulovať tento sektor.
Indickí investori a všetci záujemcovia o kryptomeny budú mať údajne konkrétny časový rámec na zdokladovanie svojho vlastníctva a držanie svojich aktív na kryptomenových burzách. Na tento proces bude dohliadať indický regulačný úrad (Securities and Exchange Board of India).
Mohlo by ťa zaujímať: Polygon expanduje ekosystém – cena tokenu MATIC pokračuje v raste
Indická vláda bude riadne regulovať kryptomeny
23. novembra vyšli správy, že indická vláda zvažuje návrh zákona, ktorý navrhuje vytvorenie oficiálnej digitálnej meny centrálnej banky a zároveň by tým zakázala všetky „súkromné” kryptomeny.
Tieto správy okamžite vyvolali paniku v indickej kryptomenovej komunite a spôsobili veľký predaj na miestnej kryptoburze WazirX hneď nasledujúci deň. Avšak neúplné znenie návrhu zákona a nedostatok objasnení zo strany vlády od tej doby drží v pozore väčšinu kryptoinvestorov v krajine.
Indická spravodajská stanica NDTV však nedávno informovala, že získala „inside info” z vládnych kruhov o pripravovaných kryptomenových zákonov.
Reportér NDTV uviedol, že dokumenty obsahujú návrhy na reguláciu kryptomien a digitálnych aktív, pričom Indický regulačný úrad (SEBI) bude aktívne dohliadať na reguláciu miestnych kryptobúrz.
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
CBDC však dostane prednosť
Podľa ďalších zdrojov dostanú investori konkrétny časový rámec na vyhlásenie vlastníctva kryptomien a ich prevody na burzy budú regulované pomocou SEBI. Ako to bude so súkromnými peňaženkami je zatiaľ neisté. Všetky tieto kroky sú súčasťou plánu zo strany vlády zabrániť praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu.
Vláda bude taktiež dbať a aktívne pracovať na svojich plánoch digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Reserve Bank of India (RBI) sa však najprv plánuje zamerať na vyriešenie nezrovnalostí v odvetví kryptomien. Nedovolia, aby sa akékoľvek kryptoaktíva uznávali ako meny alebo zákonné platidlá.
„Kryptomeny ako zákonné platidlá nebudú akceptované. To bez diskusie. Myslím si, že práve to dokonca povedal aj sám premiér Narendra Modi na svojich rokovaniach na nedávnom stretnutí. Nič také sa v Indii diať nebude,” tvrdí expert na kryptomeny v Indii.
Čítaj ďalej: Nadácia IOTA spustila decentralizovanú platformu pre smart kontrakty s cieľom rozšíriť ekosystém Web3!