Jackpot! 125 000% zisk kvôli bugu v DeFi protokole

BitmarketsOkazio mobil

Neinvestujte do nových DeFi projektov – Nie sú o nič lepšie ako 99,9% ICO scamov

DeFi boom po menšom zaváhaní pokračuje a do tohto nového trhu sa opäť hrnú stovky miliónov dolárov. Aktuálne sú v rôznych DeFi protokoloch uzamknuté coiny v celkovej hodnote 7,9 miliardy dolárov, nie všetky sú však v bezpečí. A to sa týka hlavne peňazí, ktoré DeFi lovci dumpujú do nových projektov. Presvedčili sa o tom ale dnes po tom, čo vďaka chybe v smart kontrakte anonymný užívateľ zhrabol 740 ETH (250 000 $).

K tomuto počinu sa prihlásil Twitterový užívateľ pod pseudonymom Amplify. Ide o (nedávno ešte) chudobného chlapíka, ktorý pracuje za minimálnu mzdu aby uživil rodinu a vo svojom voľnom čase sa snaží zarobiť peniaze obchodovaním, yield farmingom a lovom kvalitných nových DeFi tokenov.

O bugu som nevedel, ale peniaze si nechám – odkazuje šťastný trader

https://twitter.com/A_mplify/status/1302852245059330048

Tomu sa venoval aj včera večer a nastavil si budík na štvrtú ráno, aby stihol spustenie SYFI smart kontraktu na burze Uniswap. Ide o kopírku známeho yearn.finance (YFI) s bugmi v zdrojovom kóde. Vývojári tohto tokenu dokonca v minulosti spravili ICO a vyzbierali cez dvestotisíc dolárov v Ethereu! Vďaka svojej nepozornosti však o všetko prišli… Smola.

Ak chcete vedieť celý príbeh, odporúčame prečítať si priložené Twitterové vlákno. Amplify tvrdí, že o bugu, vďaka ktorému sa obohatil o 250 000 $ nevedel a do projektu investoval 200 $ (kúpil si dva SYFI tokeny). Peniaze získal náhodou, neplánuje ich vrátiť a 10 000 $ venuje nejakému zaujímavému DeFi vývojárovi, ktorý ich snáď použije na verifikovanie svojho smart kontraktu.

Dnes je veľký deň pre Bitcoin – prvý DLC smart kontrakt na mainnete!

Záver

Nie všetky DeFi projekty sú však nekvalitné. Tie, ktoré vidíte na prvých priečkach stránky defipulse sú doslova revolučné protokoly a každý z nich významne rozširuje funkcionalitu Etherea. Stavajú jeden na druhom a práca na nich trvala talentovaným developerov celé roky. Rozhodne si zaslúžia svoje miliardové kapitalizácie.

Na každý kvalitný projekt sa však tlačí stovka kópií, ktoré vytvorili neschopní babráci s cieľom rýchlo zarobiť nejaké peniaze. A presne tým sa líši DeFi boom od ICO mánie. Počas rokov 2016-2018, keď boli ICOs v kurze, stačilo iba nasľubovať hory doly. Veľké DeFi projekty na druhej strane vytvárajú hodnotu. Teda až na SushiSwap.

Prečítajte si o (v súčasnosti) najväčšom DeFi exit scame, ktorý navyše stále funguje vďaka nenažranosti yield farmerov:

Sushiswap – Takto vyzerá DeFi exit scam – $13 miliónov za 7 dní!

txbFlockers mobil