Dnes sa pozrieme na rôzne sektory a povieme si, ktorým smerom by asi bolo najmúdrejšie orientovať svoju pozornosť – z hľadiska obchodovania kryptomien.
Dnes to nebude až tak o technickej analýze, ale skôr o mojej úvahe. Veľa ľudí sa sťažuje, že Bitcoin ide momentálne do strany a trh je nudný. Je to ale naozaj tak? Naozaj nemáme čo a kde obchodovať?
Bitcoin
Bitcoin sa už takmer 2 mesiace hýbe v triangli. V podstate sa stále hýbeme medzi range 9 000 – 10 000 USD. To znamená, že obchodovať nejaké dlhšie trendy je v tejto chvíli veľmi náročné. Čo je však ešte horšie, blížime sa k letnému obdobiu a to zvykne bývať na klasických trhoch celkom nudné. Bitcoin sa stále nachádza pod touto silnou rezistenciou a kým neprekonáme nejaký kľúčový bod, tak pôjdeme viac menej do strany.
Bitcoin na menšom časovom rámci
Mnohých z vás teraz asi napadlo, že by mohli obchodovať Bitcoin na 1H či 30M grafe. Predstava je to pekná, ale realita je úplne inde. Obchodovať momentálne 1H grafe je ako za trest. Stoploss hunting či výplachy o niekoľko percent na obe strany sú denná rutina. Obchodovať ziskovo proti takýmto výplachom je extrémne náročné. Takže ani toto podľa môjho názoru nie je tá správna stratégia. Pri tomto druhu obchodov idete proti veľrybám, a to nechcete!
V tomto videu nájdete našu najnovšiu analýzu Bitcoinu a prehľad trhu s kryptomenami. Zistíte, ako úspešne obchodovať na základe trhových cyklov a vychytať dno:
Altcoiny voči doláru
Správny predpoklad by mohol byť, že ak sa nehýbe Bitcoin, tak môžem skúsiť štastie na niektorom z altcoinov, ako napríklad Ethereum, Cardano, Monero a podobne. Avšak ani na týchto coinoch nevidíme značné pohyby. Aj keď majú odlišnú štruktúru ako Bitcoin, rovnako sa pohybujú v nejakom rangu a ich trading je veľmi zložitý. Navyše reagujú aj na výplachy Bitcoinu a často sa teda stane, že aj keď už nájdete vhodný set-up, práve to vám výplach na Bitcoine pokazí.
Aké kryptomeny sa teda oplatí obchodovať?
Mojou odpoveďou v tomto období sú nízko kapitalizované coiny voči BTC. Napríklad obchodné páry ako ZIL/BTC, PERL/BTC a podobne. Inak povedané aj shitcoiny. Práve vďaka stagnujúcej dominancii a stagnujúcemu Bitcoinu sa aj tento druh coinov má možnosť prebrať a urobiť nejaké zaujímavé percentá. Ak by som si mal na kryptomenách vybrať jeden sektor, ktorý by som teraz obchodoval, tak je to jednoznačne tento. Mince so zápalnou šnúrou teraz robia desiatky percent, a hoci je celkovo trh nudný, aj tak máme stále čo obchodovať.
Záver
Trh je ako rieka. My si vyberieme, kedy do tej rieky skočíme, kedy vyskočíme a ako dobre vieme plávať. Rovnako si vieme vybrať, či budeme plávať proti prúdu, alebo ako dlho v rieke budeme. Rovnako je to aj na trhu. Už len na kryptomenách máte obrovské množstvo príležitostí. Dôležité je však vybrať si ten správny segment, ktorý obchodovať. Za mňa osobne sú to momentálne nízko kapitalizované coiny, alebo ako ich ja nazývam „mince so zápalnou šnúrou”.
Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, máme po nej zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú” ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:
https://kryptomagazin.sk/takto-bohati-zarabaju-na-krize-okradaju-nas-pretoze-nerozumieme-systemu-cast-1/
Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU
Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.