Vdova po spoluzakladateľovi Applu – Laurele Powell Jobs – po smrti svojho manžela, legendárneho Steva Jobsa, v roku 2011 zdedila obrovský majetok v celkovej hodnote 20 miliárd dolárov. Stala sa z nej businesswoman a peniaze sa snaží využívať aj na šľachetné ciele. Je manažérkou charity Emerson Collective. Podľa najnovších informácií však časť svojho dedičstva využila aj na investíciu do krypto projektu. Minimálne 5 miliárd dolárov investovala do coinu sociálnej siete Telegram.
TON (Telegram Open Network) ICO sa udialo na začiatku roku 2018 ešte v čase hypu okolo kryptomien. Minimálna výška investície bola 5 miliónov dolárov s tým, že jeden GRAM coin mal hodnotu menej než 1 $.
Aj Kryptomagazin je na Telegrame. Sledovať nás môžete cez tento kanál.
Problémy Telegramu s SEC
Ruská sociálna sieť sa od tej doby snaží spustiť svoj projekt, no bráni jej v tom americká SEC, ktorá ICO považuje za ilegálny predaj cenných papierov. Telegram sa totiž neobťažoval registrovať svoje ICO v USA, no prijal investície od 39 občanov Spojených štátov. Medzi nimi bola aj spomínaná Laurene Powell Jobs.
Americkí investori celkovo nakúpili miliardu GRAM tokenov. Dokopy bolo predaných 2,9 miliardy mincí. Američania sa tak výrazne podieľali na úspechu ICO a Telegram sa týchto prostriedkov nechce vzdať.
Faktom je, že Telegram pri predaji svojich tokenov porušil americké zákony a bude mať veľké problémy so spustením svojej siete. Pravdepodobne väčšie, než Facebook so svojou Librou. Zdá sa, že ani ruská anonymná sociálna sieť nie je imúnna voči americkej SEC.
Nepomôže ani fakt, že z technického hľadiska je všetko pripravené a peňaženka od Telegramu už reálne funguje: Telegram token peňaženka je oficiálne spustená – Všetko je pripravené na predaj ICO
Viac o kryptomene od Telegramu
Správy – Americký súd predĺžil zákaz distribúcie Telegram tokenov