analýza Bitcoin

Bitcoin už viac ako 48 hodín konsoliduje medzi cenami 9 200 – 9 100 USD a pravdepodobne sa schyľuje k ďalšiemu pohybu. My si v tomto článku ukážeme nasledujúce scenáre Bitcoinu a tiež si ukážeme samotný obchod, ktorý sme posielali našim VIP členom Crypto Kingdom.

4hodinový graf BTC/USD
4-hodinový graf BTC/USD

Opis grafu je z pohľadu technickej analýzy pomerne jednoduchý. Na týždennom časovom rámci sme v býčom uptrende. Na dennom časovom rámci sa nachádzame v downtrende. Logicky by sa trh mal z downtrendu otočiť do uptrendu, aby pokračoval býčí setup z týždenného časového rámca. My teda riešime, kde a kedy sa trh otočí!

Ak sme trendový obchodník, mali by sme počkať s navýšením pozícií až po prekročení hornej hrany trendovky.

Kritická úroveň 9 200 USD

Zdá sa mi, že sa na tejto hodnote stretáva pomerne dosť indikátorov, ktoré nám ukazujú, že táto úroveň bude veľmi silná na to, aby ju Bitcoin na prvý raz prekonal:

  1. Horná hrana trendovky, ktorá by mala trh otočiť dole (biela linka)
  2. Rezistentné úrovne z denného časového rámca (červená linka)
  3. Horná hrana uptrendového kanála (biele rastúce linky)
  4. 50% retracement del Fibo natiahnutého od pádu dolu

Býčí scenár

Táto situácia by nastala, ak by sa Bitcoinu podarilo túto kritickú úroveň prekonať alebo skôr odignorovať. Tieto trendovky nie sú až také objektívne, a preto môže nastať situácia, že to trh pomaly prekoná.

Býčí scénář BTC/USD
Býčí scenár BTC/USD

Ja osobne tomuto scenáru veľmi neverím. Príde mi to veľmi ľahké, aby Bitcoin vytiahol s týmito nízkymi objemami len tak, celý prudký pohyb nadol. Verím, že si medvede 9 200 USD postrážia a pošlú cenu dole.

Medvedí scenár

Tento scenár počíta s tým, že kritická úroveň 9 200 USD nebude na vyššom časovom rámci prekonaná.

Medvědí scénář BTC/USD
Medvedí scenár BTC/USD

Typická situácia pre Bitcoin, kedy vystrelí nahor a dôjde k prudkému zamietnutiu, následne spadne do poslednej akumulačnej zóny, kde ešte chvíľku dojazdovo zostane a následne spustia medvede ďalší útok. Tento útok povedú precízne až na hranu trendovky, kde spustia stopky a trh zamieri späť do predchádzajúcej akumulačnej zóny k 8 800 USD.

Ako obchodovat?

Ráno som posielal signál na swingový obchod na Bitcoin, kde budeme viac-menej špekulovať na pohyb k rezistencii 9 200 USD a dvoma tretinami vystúpime z obchodu. Jednu tretinu necháme ísť, keby sa Bitcoin neodrazil so zaisteným vstupom.

Obchod BTC/USD
Obchod BTC/USD

Profity sú vyznačené zelenou časťou alebo červenou priamkou. Stopka zase červenou oblasťou. Môžeme tu zvoliť dve stopky, a to buď užšie s väčším rizikom, že nás vymetú pred pohybom, alebo širšie až niekam k 8 900 USD, čo by už s istotou znamenalo, že sme mimo uptrendový kanál, ale zároveň to zníži pomer risk-reward.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance