Všade samá korekcia – Elliott Waves Theory – Denník 7. týždeň

Okazio PCFreedum fighter mobil

Po včerajšej skúške, ktorá nedopadla úplne najslávnejšie je mi jasné, že treba Elliottkami pokračovať a vzdelávať sa. Nie že by som to predtým nevedel, ale Elliott Waves budú naozaj silným orieškom a som si takmer istý, že sa im budem venovať ešte dlhý čas po konci nášho denníka. Avšak netreba prebiehať, pretože teraz je čas na to, aby sme si povedali opäť nejaké nové informácie o jednej z najpoužívanejších teórii (alebo skorej indikátorov) v rámci technickej analýzy.

Live Trading v rámci kurzu

Teória Elliott Waves bola v rámci kurzu Jakuba Kraľovanského rozdelená na dve časti. V prvej (tej teoretickej) nám Marek Vaňha porozprával o úplných základoch Elliott Waves Theory a dal nám aj typ na dokument (tento pdf súbor), v ktorom sa o Elliottkách dozviete viac.

Druhá časť, na ktorú sa pozrieme dnes a možno z časti zajtra bol live trading pomocou Elliott Waves. Majky Heršel bol ďalším hosťom, ktorý sa o tento live trading postaral. Čo všetko nám o Elliott Waves Theory prezradil a aké rady dal nováčikom?

Ak nechcete zmeškať nové informácie o obchodovaní, sledujte náš denník na našom Facebooku alebo na stránke kryptomagazin.sk.

Korekčné vlny

Majky Heršel vložil do live tradingu aj trochu teórie, ktorú sme nepreberali a tá bola spojená najmä s korekčnými vlnami. Definoval ich ako vlny, ktoré sa pohybujú proti trendu väčšieho stupňa. Takisto upozornil na to, že na grafoch sa tieto vlny hľadajú trošku ťažšie a sú menej zreteľné, ako impulzívne vlny.

Korekčné vlny majú pochopiteľne niekoľko rôznych typov. Tou prvou a najzákladnejšou je Zig Zag korekcia. Pri tomto type korekcie má vlna A 5 vĺn, vlna B 3 vlny a vlna C opäť 5 vĺn (535). Ide takmer o najstrmší typ korekcie a tá sa často dostane až na 0.618 Fibonacci Retracement level.

Druhým typom korekcie je takzvaná Flat korekcia. Tá má prvú A vlnu zloženú z 3 menších vĺn, vlnu B takisto z 3 vĺn a až vlna C má 5 vĺn (335). Práve kvôli tomu, že prvá vlna je kratšia (a často menej impulzívna) sa Flat korekcia dostane väčšinou na maximálne 0.382 Fibonacci Retracement.

Samozrejme, že typov takýchto korekcií je oveľa viac. Medzi tie najznámejšie patria napríklad WYX (333), Trojuholník (33333), Double three, Triple three a mnohé ďalšie. Avšak obidvaja, Jakub aj Majky upozornili na to, že venovať sa naplno všetkým takto od začiatku by mohlo byť dostatočne mätúce.

Záver

Samozrejme, že každá z týchto korekčných vĺn má hneď niekoľko ďalších pravidiel a o každej by sa dal napísať samotný článok (ak nie kniha!), avšak nám ako začiatočníkom zatiaľ tieto informácie stačia. Zajtra si ešte povieme pár rád a postrehov, ktoré Majky odkázal všetkým začiatočníkom. V sobotu si čo to opäť vyskúšame na grafe. Pokiaľ máte špeciálne požiadavky a chceli by ste vidieť nejaký altcoin na skúške, tak neváhajte a napíšte dole do komentárov.

Čo čítať ďalej?

Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Denník 7. týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Kvakomat PC bannerPepe Unchained mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.