Víkend nám opäť zamiešal karty – mieri Bitcoin na 8 000 dolárov?

Novinky Bitcoin pod 10 000 USD.
Bitcoin pod 10 000 USD. Zdroj: shutterstock.com/leksiv
Kvakomat PC bannerOkazio mobil

Tak aj tento víkend sa opäť ukázal v tom pravom svetle. Praví kryptomenoví fanúšikovia a nadšenci si už určite zvykli, že počas víkendov sa dejú tie najzvláštnejšie a často aj najväčšie pohyby. Nielenže sa tieto dva dni väčšinou zvyknú objemy znížiť, ale takisto sa väčšinou dejú aj výraznejšie cenové pohyby ako cez týždeň. Výnimkou nebol ani tento víkend. Čo nám však naznačil do budúcna?

Bitcoin stratil takmer 10 %

Tento víkend sme nejaké extrémne pumpy a dumpy síce nezažili, avšak oproti piatku sa BTC „zošupol” z hodnoty 10 200 dolárov až na najnižšiu sumu 9 200 dolárov (aktuálne osciluje okolo sumy 9 500 dolárov). Na niektorých burzách bol dokonca až na hranici 9 000 dolárov. Prepad o takmer až 10 % tej najväčšej kryptomeny teraz môže poriadne zamiešať kartami.

Ak teda očakávame nové ATH do konca roka (je veľa takých nadšencov), takéto víkendy nám určite nepomáhajú. Práve naopak. Analýzy o pohybe smerom dole rázne pribúdajú. Niekoľko podstatných supportov totiž tento víkend nevydržalo nátlak medveďov a cena cez ne prerazila nižšie. Práve preto je možnosť pádu až pod 9 000 dolárov stále aktuálnejšia. Ak sa tam cena neudrží tak, ako to veľa traderov už dlhšie predpokladá, na stole bude opäť možnosť aj retest ceny 8 000 dolárov.

Opäť sa uzatvárajú podstatné sviečky

Dnes príde uzatvorenie týždennej sviečky, ktorá samozrejme môže opäť čo-to napovedať do budúceho vývoja ceny Bitcoinu. Už v stredu budúci týždeň sa však uzavrie ďalšia extrémne podstatná sviečka a to je mesačná.

Po viac ako 5 mesiacoch to aktuálne vyzerá tak, že mesačná sviečka bude nie zelená, ale červená. Ako nízko však pôjde, sa teraz ešte nedá odhadnúť. Pozorne treba sledovať najmä psychologickú hladinu 10 000 dolárov, ktorá je pri uzavrení tejto sviečky veľmi podstatná.

Nie všetko je jednofarebné

Niekoľko indikátorov však naznačuje, že nie všetko vyzerá na kompletnú katastrofu. Napríklad indikátor RSI je na niekoľkých timeframoch poriadne nízko, čo značí „prepredaný” trh, a tak sa dá očakávať pohyb smerom hore.

Rovnako sa blíži aj ďalšia podstatná udalosť a tou je prekríženie známe aj Golden Cross. MA 50 a MA 200 (kĺzavé priemery) sa výrazne blížia k sebe. Pokiaľ príde k výraznému prekríženiu týchto dvoch úrovní (žiadny fake out s nízkymi objemami), v spojení s vysokými objemami môže byť tento indikátor veľmi výrazným znakom toho, že trh pôjde smerom hore. Stalo sa tak napríklad aj v roku 2016, kedy graf Bitcoinu bol vo veľmi podobnom rozpoložení (nie cenovom, ale sviečkovom) ako to je teraz.

Záver

Na čo si teda treba dávať pozor? Určite treba sledovať uzatvorenie nielen dnešnej týždennej sviečky, ale takisto aj stredajšej mesačnej sviečky. Tie veľa povedia do vývoja ceny nielen Bitcoinu, jeho dominancie, ale takisto aj ostatných altcoinov. Na druhú stranu treba sledovať aj indikátory, ako kĺzavé priemery a RSI, ktoré aktuálne naznačujú, že Bitcoin by mohol postupne naberať na sile do budúceho rastu.

Čo čítať ďalej?

Chceš byť profesionálnym obchodníkom? Tieto vlastnosti musíš mať! (časť 2.)

Zdroje:
cryptoglobe.com
cryptopotato.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

txbAnycoin mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.