Čo to Fidelity vlastne je? Investičná spoločnosť Fidelity Investments, ktorej CEO je Abigail Johnson, je štvrtým najväčším správcom aktív na svete. Spoločnosť sa momentálne rozhodla rozšíriť svoje pole pôsobenia do sveta kryptomien. Ich obchodovaním sa má zaoberať dcérska spoločnosť Fidelity Digital Assets. Zamerať sa má predovšetkým na inštitucionálnych investorov. Nedá sa s určitosťou povedať, čo to pre kryptomenový trh znamená, jedno je však isté: bude to veľké!
Prvý dôvod: Fidelity nie je práve malá firma
Práve naopak, Fidelity Investments je presným opakom malej spoločnosti. Fidelity spravuje aktíva v hodnote 7,2 bilióna dolárov, čo je takpovediac nepredstaviteľné číslo. Disponuje takým množstvom klientov, že nie je možné, aby každý z nich nevlastnil aspoň jeden BTC. Práve počet klientov je dôvodom, prečo spoločnosť vstupuje na kryptomenový trh. Sú to totiž klienti, ktorí určujú dopyt, a zostáva na spoločnosti, či im bude plniť ich požiadavky. Očividne majú aj veľké firmy záujem o kryptomeny, ale nevedia, ako sa o ne postarať. S tým im pomôže Fidelity.
Širšia klientská základňa pre kryptomeny
Bitcoin, respektíve kryptomeny všeobecne, sú veľmi dôležitým investičným nástrojom. Donedávna bývali kryptomeny označované ako riskantné investície. Doba sa však mení a z Bitcoinu a z kryptomien sa stala veľmi lukratívna investícia. Vstup veľkej investičnej spoločnosti na kryptomenový trh je určite vítanou zmenou. Prináša totiž do sveta kryptomien nových klientov a rozširuje tak ich užívateľskú základňu. A čím je viac takých firiem, tým väčšia je klienstká základňa. Kryptosvet tak môže rásť viac a viac.
Vstup krypta na Wall Street
Rok 2019 je rok, v ktorom príde k poriadnemu zoznámeniu sa Wall Street s trhom kryptomien. Pred koncom tohoto roku totižto spoločnosť Intercontinental plánuje uvoľniť na trh nový produkt Bakkt. Nie je však tajomstvom, že do kryptomien a predovšetkým do blockchainu už nejaký čas firmy z Wall Street investujú. V porovnaní s tým, čo prinesie Bakkt a Fidelity, to však nič nie je. Nedávno investovala napríklad spoločnosť Goldman Sachs takmer 16 miliónov dolárov do projektu BitGo. Kde sú tie časy, keď hlásali: ruky prečo od kryptomien, pre nás to určite nie je!… hahaha.
Stúpne cena Bitcoinu na 15 000 USD do polovice budúceho roku?
So zaujímavou predpoveďou prichádza spoločnosť Shangari. Tá predikuje cenu BTC v hodnote 15 000 dolárov do júna roku 2019.
Shangari píše:
„Trh bude na budúci rok nielen svedkom obrovskej likvidity, ale je možné, že sa Bitcoin vyšplhá na hodnotu 15 000 dolárov za 1 BTC, a to do polovice roka 2019.”
Záver: Presvedčí Fidelity ostatné spoločnosti, aby sa zapojili do trhu kryptomien?
Je možné, že budeme počas nasledujúcich mesiacov počúvať podobné správy častejšie. Vďaka tomu, že Fidelity Investments načúva požiadavkám svojich klientov, a ponúka im produkty, po ktorých túžia, bude pre ostatné spoločnosti o dosť ťažšie odmietať požiadavky ich klientov. A keďže spoločnosti nerady vidia, keď im klienti utekajú ku konkurencii, nezostane im nič iné, len nasledovať Fidelity.
Prečo vlastne inštitúcie a obrovské spoločnosti potrebujú Fidelity? Ťažko by samé spracovali portfóliá kryptomien, bez toho, aby o ne prišli z dôvodu neznalosti, zlého zabezpečenia, hackerských útokov a ostatných čiernych scenárov. Fidelity sa im o všetko postará, bez toho, aby sa investori museli týmito otázkami zapodievať. Bude pre nich oveľa jednoduchšie investovať do kryptomien a môcť sa spoľahnúť na to, že všetko bude v najlepšom poriadku.
Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.