Buffett či Burry? Jeden z nich bude mať pravdu

  • Warren Buffett a Michael Burry majú odlišné investičné stratégie.
  • Ktorá z nich je lepšia?
PR články Warren Buffett mení svoje portfólio
Warren Buffett mení svoje portfólio. Zdroj: shutterstock.com/Dilok Klaisataporn/mark reinstein
Kvakomat PC bannerBitmarkets

PR článok Trader 2.0. Warren Buffett, legendárny investor a CEO spoločnosti Berkshire Hathaway, nedávno aktualizoval svoje akciové portfólio. Tento krok priťahuje veľkú pozornosť od investorov a analytikov, pretože Buffettove investičné rozhodnutia často poskytujú cenné poznatky o trendoch a príležitostiach na trhu. V tomto článku sa pozrieme na kľúčové zmeny v Buffettovom portfóliu, ale aj v portóliu ďalšieho známeho investora, Michaela Burryho. Tieto pohyby sa považujú za najdôležitejšie zmeny na trhu. Dôležité však nie je len o týchto zmenách vedieť, ale aj ich správne interpretovať.

Buffett mení svoje portfólio

Jednou z hlavných zmien v Buffettovom portfóliu je zníženie podielu v technologickej spoločnosti Apple. Apple je už dlhší čas jednou z najväčších pozícií Berkshire Hathaway, a táto nová situácia naznačuje, že Buffett síce naďalej verí v dlhodobý potenciál tejto spoločnosti, je však opatrnejší. Apple je známy svojou silnou finančnou pozíciou, inováciami a lojalitou zákazníkov, čo z nej robí atraktívnu investíciu. Všetky tieto informácie sú kvalitne spracované na stránke Dataroma.

Okrem Apple, Buffett tiež znížil nominálne svoje investície v bankových a finančných inštitúciách. Investor takisto znížil svoje podiely v niektorých farmaceutických spoločnostiach. Predaje akcií spoločností ako AbbVie a Bristol-Myers Squibb môžu naznačovať, že Buffett očakáva nižšie výnosy z tohto sektora alebo identifikoval lepšie príležitosti inde.

Buffettove investičné rozhodnutia sú často považované za ukazovatele trhových trendov a sentimentu. Investície do technologického sektora a bankovníctva môžu naznačovať, že Buffett verí v ďalší rast týchto odvetví. Technologický sektor je poháňaný inováciami a rastúcim dopytom po digitálnych riešeniach, zatiaľ čo bankový sektor môže ťažiť z oživenia ekonomiky a zvýšených úrokových sadzieb. Najdôležitejšou informáciou je však navýšenie podielu hotovosti. To však môže byť následok jej bezpečného uloženia a úročenia v rámci súčasných možností. 

Zmeny portfólia Michaela Burryho za Q1 2024

Michael Burry, známy investor a zakladateľ spoločnosti Scion Asset Management, nedávno zverejnil aktualizáciu svojho portfólia za prvý štvrťrok 2024. Burry, ktorý získal slávu po predvídaní finančnej krízy v roku 2008, pokračuje vo svojich nekonvenčných investičných stratégiách, ktoré často zahŕňajú stávky proti mainstreamovým trendom.

Jednou z významných zmien v portfóliu Michaela Burryho je zvýšenie podielov v technologických a zdravotníckych sektoroch. Burry investoval do spoločností, ktoré sa zaoberajú inováciami v oblasti umelej inteligencie, biotechnológie a digitálneho zdravotníctva. Tieto investície naznačujú jeho dôveru v dlhodobý rast týchto sektorov, ktoré sú poháňané technologickým pokrokom a rastúcim dopytom po zdravotníckych riešeniach. Avšak tieto investície sú mimo ekonomiku Spojených štátov amerických. 

Okrem toho Burry znížil svoje podiely v tradičných energetických spoločnostiach a niektorých veľkých finančných inštitúciách. Tento krok môže naznačovať jeho opatrnosť voči sektorom, ktoré sú citlivé na makroekonomické výkyvy a regulačné zmeny.

Aktualizácia portfólia Michaela Burryho za prvý štvrťrok 2024 odhaľuje jeho zameranie na technologické a zdravotnícke inovácie, ochranu proti inflácii prostredníctvom drahých kovov a opatrnosť voči tradičným energetickým a finančným sektorom. Burryho investičné rozhodnutia sú často považované za ukazovatele trhových trendov a sentimentu, a preto sú sledované s veľkým záujmom. Investori môžu z jeho stratégií získať cenné poznatky a zohľadniť ich pri svojich vlastných investičných rozhodnutiach.

Bude úspešnejší Buffett či Burry? 

Warren Buffett a Michael Burry majú odlišné investičné stratégie. Buffett, známy svojím konzervatívnym prístupom, sa zameriava na stabilné a overené spoločnosti, ako Apple a Bank of America, čo odráža jeho dôveru v technologický a finančný sektor USA. Na druhej strane, Burry viac investuje do technologických a zdravotníckych inovácií a drahých kovov. Burry tiež výrazne zvýšil svoje investície do čínskych spoločností, čo naznačuje jeho stávku na ekonomický vzostup Číny. Zatiaľ čo Buffett preferuje bezpečnejšie americké aktíva, Burry je ochotný riskovať a diverzifikovať svoje investície globálne. V jednom bode sú však tieto investície podobné. Minimálne načas znižujú svoje pozície v americkej ekonomike. 

Ako to zhrnul v jednom rozhovore Ronald Ižip: „Michael Burry sa v poslednej dobe mnohokrát popálil, takže príliš by som nevsádzal na úspech jeho čínskej stratégie. Jej úspech sa nedá vylúčiť, avšak problém je omnoho komplexnejší ako otázka, či sú čínske akcie lacné alebo drahé. Časový horizont je kľúčový. Ak sa svet vráti tam kde bol pred covidom, sú lacné. Ak sa tam však nevráti, čo je podľa môjho názoru oveľa pravdepodobnejšie, čínske akcie čaká dlhodobá stagnácia.” Ako to však dopadne, nám ukážu až najbližšie mesiace. Investori by mali sledovať tieto zmeny a zvážiť ich pri svojich investičných rozhodnutiach.

txbBest Wallet mobil
Autor:
Trader 2.0
Trader 2.0

Trader 2.0 je kryptomenový vzdelávací projekt. Od svojho vzniku patrí medzi najväčšie na Slovensku. Trader 2.0 sa venuje vzdelávaniu v oblasti kryptomien, investovania a tradingu najmä na Youtube kanále.