V USA sa čoraz viac diskutuje o potrebe regulácie kryptomien. Odhodlá sa však americká vláda k schváleniu konkrétnej finálnej legislatívy? Miliardár David Rubenstein uviedol, že k tomu nakoniec možno ani nepríde. Kryptomeny podľa neho potiahnu samotní ľudia, ktorí takto bojujú proti tradičnému finančnému systému a jeho štandardom.
Kryptomeny prežijú vďaka ľuďom
Zakladateľ jednej z najväčších investičných spoločností Carlyle Group David Rubenstein sa v rozhovore pre CNBC podelil o svoj názor na kryptomeny. V otázke budúcnosti tohto odvetvia má jasno. Sektor kryptomien má obrovskú perspektívu a ešte nepreukázal svoju plnú silu.
„Som jednoznačne pozitívne naladený v otázke budúcnosti kryptomien. Viete, najväčšie bohatstvo sa vytvára vtedy, keď sa ľudia odhodlajú ísť proti štandardom,” uviedol Rubenstein.
Rubenstein sa neobáva ani ďalších poklesov na trhoch, aj keď súčasný stav vníma realisticky.
„Kto vie, ako ďaleko to kryptomeny dotiahnu. V súčasnosti však ukazujú známky kapitulácie,” tvrdí investor.
Prečítaj si tiež: 3 dôvody, prečo investori naďalej nakupujú kryptomenu Cosmos (ATOM)
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Bude schválená legislatíva regulácie kryptomien?
Rubenstein v ďalšej časti rozhovoru potvrdil, že nielenže investoval do samotných kryptomien, no svoje prostriedky dokonca vložil do spoločností, ktoré tento sektor tvoria.
„Osobne som investoval do spoločností, ktoré už dlhé roky tvoria a obhospodarujú celý kryptomenový svet. Musím však povedať, že v dôsledku poklesu sa týmto spoločnostiam v poslednom období moc nedarí,” dodal miliardár.
Svoje slová následne konkretizoval a uviedol, že najviac investoval do americkej kryptomenovej burzy Coinbase, ktorá v súčasnosti čelí viacerým problémom. V otázke regulácie ostáva však pokojný. Neočakáva nič drastické, čo by mohlo kryptomenám uškodiť. Nakoniec k tejto legislatíve možno ani nepríde.
„Odvetvie kryptomien nezanikne, tým som si istý. Členovia kongresu nebudú podľa môjho názoru príliš tlačiť na regulácie. Momentálne už toho robia dosť a nemyslím si, že sa to zmení. Táto otázka tak zostane nezodpovedaná,” dodal na záver zakladateľ spoločnosti Carlyle Group.
Čítaj ďalej: Pohľad FED-u je v rozpore s ekonomickou realitou, varuje známy profesor Jeremy Siegel