Pozor: Binance končí s podporou stableconu USDC, chce podporiť vlastný stablecoin BUSD!
Pozor: Binance končí s podporou stableconu USDC, chce podporiť vlastný stablecoin BUSD! Zdroj: shutterstock.com/WindAwake

Najväčšia kryptomenová burza Binance informovala svojich klientov, že od 29. septembra končí s podporou stablecoinov USDC, USDP a TUST. Zostatky týchto mincí budú po novom konvertované na stablecoin BUSD, za ktorým stojí Binance. Cieľom tohto kroku je podporiť vlastný stablecoin BUSD, ako informoval kryptomenový denník TheBlock.

Binance končí s podporou USDC

Stablecoin USDC je druhým najväčším a najviac používaným stablecoinom v rámci celého odvetvia kryptomien. Podľa rebríčku celkovej kapitalizácie sa projekt nachádza na 4. mieste s kapitalizáciou takmer 52 miliárd dolárov (51 777 962 242). Stablecoin BUSD burzy Binance sa nachádza na 6. mieste s kapitalizáciou o polovicu nižšou (19 476 711 996).

Konverzia zo stablecoinov USDC, USDP a TUST sa bude realizovať v pomere 1:1. Ak ste teda mali na burze Binance USDC, nebuďte prekvapení, že tam namiesto USDC budete mať BUSD.

Všetky čakajúce obchodné príkazy budú automaticky odstránené po ukončení obchodovania v každom príslušnom obchodnom páre. Používatelia potom môžu obchodovať s aktívami v príslušných obchodných pároch BUSD,“ uviedla spoločnosť Binance.

Rebríček kapitalizácie 10 najväčších stablecoinov
Rebríček kapitalizácie 10 najväčších stablecoinov. Zdroj: Coinmarketcap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Americký zákonodarca: „Kryptomeny nemôžete zakázať, je v nich príliš veľa peňazí a skrytej moci“

Posilnenie vlastného stablecoinu BUSD

Za krokom burzy treba vidieť ambíciu posilniť globálne postavenie vlastného stablecoinu BUSD. Keďže burza Binance je najväčšou burzou podľa obchodovaných objemov, investori po novom budú môcť okrem Tetheru (USDT) používať stablecoin BUSD. Ten vykazuje vysokú stabilitu, čo potvrdila jeho stabilná hodnota počas nedávnych prepadov.

Následky tohto rozhodnutia na spomínané stablecoiny sa ukážu časom. Za zmienku stojí aj fakt, že rozhodnutie burzy môže nepriamo signalizovať aj obavy z najväčšieho a stále kontroverzného stablecoinu Tether.

Nie je žiadnym tajomstvom, že pokiaľ by sa Tether dostal do vážnych problémov s regulátormi, kryptomeny by mohli zažiť najhoršie obdobie za svoju existenciu. Krok burzy Binance môžu toto riziko diverzifikovať práve tým, že posilní pozíciu vlastného stablecoinu BUSD.

Čítaj ďalej: 3 dôvody, prečo investori naďalej nakupujú kryptomenu Cosmos (ATOM)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance