3 spôsoby, ako si vybudovať pasívny príjem z kryptomien

  • Pasívny príjem je spôsob zarábania peňazí bez úsilia, ktoré zaberá čas.
  • Kryptomeny ponúkajú hneď niekoľko spôsobov pasívneho príjmu.
  • Dosiahnutie pasívneho príjmu na kryptomenovom trhu je často finančne nenáročné.
Novinky Pasívny príjem a kryptomeny
Pasívny príjem a kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Tom Stepanov/Marko Aliaksandr
BitmarketsBitmarkets

2. Mining

Mining je proces ťažby kryptomien, ktorý má taktiež viacero foriem. Zatiaľ čo staking je dostupný pre kryptomeny fungujúce na mechanizme Proof of stake, ťažiť sa dajú iba kryptomeny s mechanizmom Proof of work. Tento druh pasívneho príjmu je náročnejší a vyžaduje vyššiu vstupnú investíciu.

Vašou odmenou za ťažbu kryptomeny je určitý počet kryptomien za daný čas. V podstate máte dve hlavné možnosti. Buď ťažíte na vlastnú päsť, alebo sa zapojíte do ťažobného poolu. Sólová ťažba je bezpečnejšia a stabilnejšia, no vyžaduje si trpezlivosť a veľké vstupné investície na ťažobné zariadenia. Poolová ťažba je rizikovejšia, no ponúka stabilnejšie a spravodlivejšie odmeny.

Veľké bitcoinové mining pooly

Veľké bitcoinové mining pooly. Zdroj: Hashrateindex

Ak ťažíte sám, s nikým sa o odmeny nedelíte. V kolektíve sa o odmeny delíte, no nemusíte sám nakupovať ťažobné zariadenia. V oboch prípadoch zarábate podľa ťažobnej kapacity, no vstup do ťažobného poolu je najdostupnejší a odporúčame ho začiatočníkom. Ťažiari okrem blokových odmien profitujú aj z transakčných poplatkov.

SpäťStrana 3/4Ďalej
Freedum fighters PCBest Wallet mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.