3 podhodnotené kryptomeny, ktoré má zmysel sledovať na nákup

Analýzy Kryptomeny ktoré sa oplatí kúpiť
Kryptomeny ktoré sa oplatí kúpiť, shutterstock.com/Andrey Gorgots
BITmarkets BITmarkets

Väčšina známych kryptomien za posledný mesiac stratila 30 % svojej hodnoty. A to aj napriek silným fundamentom, fungujúcim projektom a komunite. Pre niekoho smutné chvíle, pre iných príležitosť nakupovať niektoré kryptomeny za niekoľkoročne najnižšie ceny. V dnešnom článku sa pozrieme na niektoré z nich, ktoré sú aktuálne podhodnotené a má zmysel ich sledovať na potenciálny nákup.

AVAX – po veľkej korekcii

Avalanche je v súčasnosti podľa niekoľkých analýz najrýchlejšia platforma pre inteligentné zmluvy. Ako jedna z najznámejších kryptomien prežíva veľký pokles. Za posledných 30 dní podľa údajov z coinmarketcap.com táto kryptomena stratila 52 %. Od historického maxima je to dokonca takmer 90 % svojej hodnoty. Aj napriek nepriaznivému poklesu je málo pravdepodobné, že ide o koniec projektu. AVAX ako jedna z mála kryptomien za posledný rok výrazne rástol a niekoľkokrát prekonal historické maximum. Ostatné kryptomeny mali prevažne opačný cenový vývoj.

Altcoin sa približuje k silnému supportu na úrovni okolo 10 až 15 dolárov, nad ktorými sa pohybuje už takmer 18 mesiacov.

Cenový vývoj kryptomeny AVAX

Cenový vývoj kryptomeny AVAX, zdroj: tradingview.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum – strata takmer polovice hodnoty

46-percentný pokles zaznamenala za posledný mesiac aj druhá najznámejšia kryptomena Ethereum. Pokles prišiel aj napriek chystanému prechodu na novú ETH 2.0 sieť, ktorý by sa mal uskutočniť už tento rok. Navyše, Ethereum zaznamenalo za posledný rok niekoľko ďalších menších aktualizácií, ktoré pomalým krokom prispievajú k lepšiemu používaniu tejto siete.

Ethereum po masívnom poklese

Ethereum po masívnom poklese. zdroj: tradingview.com

Ethereum spoločne s Bitcoinom patrí už takmer 6 rokov k dlhodobo najstabilnejším minciam, preto niet pochýb, že práve druhá najznámejšia kryptomena si určite zaslúži pozornosť, pokiaľ hľadáme kvalitné a zároveň podhodnotené kryptomeny. Od historického maxima Ethereum zatiaľ stratilo 75 %. Takže namiesto 1 ETH v porovnaní s minulým rokom si teraz môžeme kúpiť za rovnaký vklad 4 Etherea.

CRO – späť na dôležitej hladine

CRO sa dostal na dôležitú hladinu

CRO sa dostal na dôležitú hladinu, zdroj: tradingview.com

Kryptomena Cronos, bez ohľadu na rastúci alebo klesajúci sentiment na trhu, patrí k stabilným altcoinom, ktoré si dlhodobo držia hodnotu a rastú. Po veľkom náraste v závere minulého roka o 400 % tento altcoin zažíva veľký pokles a cena sa vrátila na silný support, ktorý drží niekoľko rokov. Pokiaľ niekto hľadá kryptomenu na zaujímavej cene po poklese, tak CRO je vhodný kandidát.

Prečítaj si aj: Stratégia pre aktuálny pokles Bitcoinu – ako teraz profitovať?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.