Bude Bitcoin rásť až na 333k?
Bude Bitcoin rásť až na 333k? Zdroj: Shutterstock, Andreanicolini

Binance

Bitcoin môže do konca mája 2022 dosiahnuť cenu až 333 000 amerických dolárov. Naznačuje to predikcia spoluzakladateľa obchodnej platformy Decentrader.

Bitcoin až na 333k?

Podľa presnej cenovej analýzy BTC sa spoluzakladateľ obchodnej platformy Decentrader filbfilb vyjadril, že cena najväčšej kryptomeny môže v závislosti od správania Fedu dosiahnuť obrovské cenové hodnoty.

Ak sa nestane nič závratného, Fed v tomto roku pristúpi k výrazným zvýšeniam úrokových sadzieb. Môže však nastať čokoľvek a v prípade prekvapivých zmien to môže mať pre Bitcoin ďalekosiahle dôsledky.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena v roku 2022 urobí najväčšie zhodnotenie? Výsledok ankety

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Podľa analytika filbfilb, ktorý využíva Fibonacciho sekvencie spoločne s historickou cenovou akciou v predchádzajúcich cykloch, sa môže BTC dostať až na hranicu 333 000 USD. A to všetko v prípade, ak Fed zmierni zvyšovanie sadzieb.

„Aby sme sa tam parabolicky dostali, potrebovali by sme pravdepodobne dokonalý obrat zo strany Fedu, ktorý nebude schopný zvýšiť úrokové sadzby, preto mnoho investorov zvolí útek do bezpečia v podobe BTC.“

Predikcia pre Bitcoin
Predikcia pre Bitcoin. Zdroj: Twitter/filbfilb

Môže to znieť akokoľvek neuveriteľne, z technického hľadiska to možné je. Medvedí tlak pomaly ustáva, čo naznačujú aj údaje na nižších časových rámcoch. Na páre BTC/USD sme 27. decembra videli zatvorenie štvorhodinovej sviečky nad významným 200-dňovým kĺzavým priemerom. Tento scenár sa naposledy stal ešte koncom septembra, keď Bitcoin dosiahol nové ATH na úrovni 69 000 USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Top udalosti, ktoré nás čakajú v roku 2022 v kryptomenovom svete

A čo akcie?

Analytici a odborníci vidia veľmi pozitívne náznaky pre akciový trh aj v prípade, že by prišlo k zvýšeniu úrokových sadzieb.

Autor investičného bulletinu Rebel Capitalist Pro George Gammon sa vyjadril:

„Myslím si, že v najbližších mesiacoch môžete vidieť, ako bude akciový trh výrazne rásť, keďže sa končí príbeh o konci pandémie. To dáva Fedu krytie na zvýšenie sadzieb.“

Vplyv na BTC by v tomto prípade závisel od jeho korelácie s akciami a od toho, či by dokázal ustáť tlak s býčou podporou, tvrdí Gammon.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre