Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

 • Čo je to copytrading?
 • Ako vieš aj ty pomocou tohto nástroja zarobiť peniaze?
 • Ako copytrading funguje na platforme Millionero?
Novinky Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka
Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka. Zdroj: shutterstock.com/Prostock-studio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti. Či už ste na jednej alebo na druhej strane, cieľom platformy Millionero je spojiť obe. A my ti v dnešnom návode ukážeme, ako na to.

V skratke, ako začínajúci obchodník vieš zarábať na obchodoch tých úspešných a dlhoročných. Ako profesionál môžeš použiť svoju obchodnú stratégiu ako nástroj na zarobenie peňazí nie len z obchodovania, ale aj ako províziu od tých, ktorí kopírujú tvoje obchody.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Čo je to copytrading?

Predtým, ako sa pozrieme na copytrading na platforme Millionero, vysvetlíme si, o čo vlastne ide. Hovoríme o type obchodovania, ktorý využívajú predovšetkým nováčikovia, no má výhody aj pre skúsenejších investorov. Ide v podstate o kopírovanie obchodov skúsených obchodníkov s cieľom zarobiť peniaze.

Funguje to tak, že na platforme Millionero si zvolíte svojho obchodníka a skopírujete jeho obchody na váš obchodný účet. Celý proces si ukážeme v tomto článku. Väčšinou sa copytrading využíva na forexe vďaka svojej vysokej likvidite, no možno ho použiť aj na iné trhy, ako napríklad akcie alebo kryptomeny.

Copytrading prináša množstvo výhod, ale aj niekoľko nevýhod. Patria medzi ne:

Výhody:

 • Prístupnosť: kopírovanie nevyžaduje žiadne znalosti o obchodovaní.
 • Prístup k znalostiam iného obchodníka: dokážete sa zviesť na rozhodnutiach skúsenejších.
 • Diverzifikácia portfólia: získate prístup k mnohým trhom a obchodným štýlom.
 • Šetrenie času: copytrading môže byť plne automatizovaný.
 • Eliminácia emócií pri obchodovaní: copytrading odstraňuje vážne riziko v podobe emócií.
 • Byť poskytovateľom: vďaka copytradingu nemusíte iba niekoho sledovať, ale môžete byť aj poskytovateľom signálov.

Nevýhody:

 • Strata kontroly: keď kopírujete automatizovane, strácate kontrolu nad rozhodnutiami.
 • Obmedzenie vzdelania: učenie sa na copytradingu je obmedzené. Vlastná skúsenosť je najcennejšia.
 • Spoliehanie sa na históriu: to, že obchodník posledný týždeň dosiahol zisk neznamená, že to isté dokáže aj nasledujúci týždeň.
 • Likvidita: niektoré trhy sú nelikvidné a vaša skopírovaná transakcia zareaguje oneskorene oproti poskytovateľovi a nezobchoduje sa za rovnakú cenu.
 • Náklady: copytrading je drahší ako bežné obchodovanie. Poskytovatelia môžu vyžadovať vopred veľký poplatok, alebo si vezmú províziu za každú transakciu, ktorú kopírujete.
TIP

Vždy začnite len s malou sumou. Odporúčame kopírovať investorov, ktorí obchodujú populárne trhy (napríklad pár EUR/USD) aby ste sa vyhli riziku likvidity. Rovnako si dôkladne preštudujte konzistentnosť ziskov daného investora. Nenechajte sa nalákať na jednorázové obchody.

Začíname copytrading na platforme Millionero

Predtým, ako sa pozrieme na copytrading a možnosti, ktoré ponúka platforma Millionero, ukážeme si jednoduchý proces registrácie. Prejdite na web kliknutím na tento odkaz.

Registrácia

Registrácia. Zdroj: Millionero

Stránka vás následne presmeruje na registračný formulár, kde si už viete zmeniť jazyk na slovenský. Zadáte tu e-mail, heslo a ak máte referral kód (XX22-NQVA-7TGP), tak môžete zadať aj ten a získate 100 dolárový bonus. Zároveň uvediete, že súhlasíte s podmienkami používania. Následne vám príde do e-mailu potvrdzovacia správa, kde aktivujete účet.

Registračný formulár

Registračný formulár. Zdroj: Millionero

Copytrading na Millionero

Jednou z populárnych obchodných platforiem, ktorá ponúka copytrading, je aj Millionero. Po úspešnej registrácii prejdeme na oficiálnu stránku. Najprv zvolíte jazyk na slovenský. Následne na domovskej stránke klikneme vpravo hore na „Copy Trading”. Potom sa nám zobrazí zoznam poskytovateľov obchodov na skopírovanie podľa parametru PNL (profit and loss – zisk a strata). Taktiež viete poskytovateľov filtrovať podľa množstva followerov.

Domovská stránka

Domovská stránka. Zdroj: Millionero

Následne po zvolení konkrétneho poskytovateľa si môžete prezrieť jeho profil. V ňom uvidíte históriu obchodov, ktorú daný poskytovateľ v minulosti realizoval. Taktiež si všimnite, ktoré obchody uzavrel a ktoré zrušil. Napríklad náš poskytovateľ na obrázku nižšie sa zameral na obchody s kryptomenami, čo je práve trh, ktorý Millionero poskytuje. Ak sa rozhodnete sledovať ho, kliknite na políčko „Kopírovať”.

Profil konkrétneho obchodníka

Profil konkrétneho obchodníka. Zdroj: Millionero

V nasledujúcom kroku si môžete zvoliť konkrétne obchody, ktoré chcete od obchodníka kopírovať. Taktiež si v dolnej časti vyberiete množstvo objemu a maximálny počet obchodov. Majte na pamäti, že objem musí predstavovať hodnotu aspoň 100. Tento výber nie je záväzný a môžete ho kedykoľvek dodatočne zmeniť. Rozpis poplatkov jednotlivých kryptomien nájdete tu.

Nastavenie kopírovania obchodu

Nastavenie kopírovania obchodu. Zdroj: Millionero

V našom príklade sme si zvolili obchodný pár BTC/USDT s objemom 100. Stačí kliknúť na „Potvrdiť” a tým potvrdíte, že budete kopírovať obchody na tomto trhu.

Potvrdenie kopírovania

Potvrdenie kopírovania. Zdroj: Millionero

Teraz sme už vo fáze, kedy aktívne sledujeme obchodníka. V sekcii jeho profilu následne môžeme zrušiť sledovanie cez „Prestať sledovať”. Druhou možnosťou sú „Nastavenia”, cez ktoré si viete dodatočne zmeniť, ktoré obchody chcete sledovať, v akom množstve a objeme.

Sledovanie poskytovateľa

Sledovanie poskytovateľa. Zdroj: Millionero

Vďaka kopírovaniu obchodov na platforme Millionero môžete pomerne rýchlo zhodnotiť svoj kapitál, no je potrebné mať na pamäti, že riziko je taktiež vysoké. Tento druh obchodovania je síce drahší, no zároveň nevyžaduje ani čas a ani znalosti. To je cena, ktorá sa za to platí.

Odmeny

Ak sa zo začiatočníka stanete skúseným obchodníkom s kópiami, Millionero vás za to odmení. Môžete dokonca získať určité percento z obchodných poplatkov od svojich vlastných sledovateľov, čím zvýšite zhodnotenie svojho kapitálu.

Millionero si za pomerne krátky čas získalo dôveru mnohých používateľov. Firma taktiež vykonáva kontrolu KYC svojich používateľov cez preverenie požadovaných dokladov totožnosti. Rovnako tu funguje aj dvojfaktorové overenie, čo zvyšuje bezpečnosť účtu pred útokmi. Vďaka tomu platforma maximalizuje bezpečnosť a je vhodným miestom, kde využívať copytrading.

TIP: Začni kopírovať úspešných obchodníkov

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.